Září 2013

Božský dort od paní Pavly, vy nejste Superman

26. září 2013 v 17:45 | Lore |  Deník
Bylo nebylo, ležela jsem na posteli a najednou se ozve ségra od notebooku: "Hádej, Míšo, kdo je dneska blogem dne?" "Nevím." "No ten tvůj blog." široce se na mě usměje, a já skoro běžím k obrazovce,- jo je to tak. Né že bych z toho měla nakakáno v kalkotkách, ale samozřejmě, že to potěšilo. Teď jsem začala přemýšlet, že jsem si měla dát více práce s designem jako třeba na tomhle blogu. Ale dopadlo by to stejně jak na něm, mám ráda tmavé a ponuré barvy, a vás by to nebavilo sem chodit :). Ale děkuju.
Jinak co se v posledních dnech událo? Rodina slavila narozeniny (narodili se 13.9.-taťka a 15.9.-mamka a ségra), krom mě, protože já jsem jako vždy, extra vuřt, který se narodil prvního července. Musím moc pochválit dort paní Pavly, je krásný. Tedy byl, už je dávno spapaný. Fakt, krása. Už se těším, až upeče mi - s mega množstvím marcipánu, miluju ho.

Šatnový kroužek hudebky. Holky vytáhly flétny a začaly rozjíždět Hallelujah :)
Jinak celý tento týden je strašně moc,-nevím co. Potkala jsem asi milion známých, Barču ze základky - panebože, ta zkrásněla, Jitku, Anet, Wendy, Teri, Lukáše, Jirku, Vítka, Libora.. je toho strašně moc :D A s každým prokecáte čas v buse, v tramvaji, na zastávce, ve škole.. Tak trochu mě to oživilo.

Už jsem dokonce začla rýpat (jen trochu) do našeho profesora :D Chudák, si myslel, že je Superman, a on je to Clark Kent. Takové zklamání, pane profesore, nenechte se ale vyvést z míry, třeba jste Spiderman. Vlastně ne, to je zas Peter Parker. Tak máte smůlu.

Další, tentokrát oblíbený profesor předmětu "něco jako psychologie" nám doporučil zhlédnout film Tichá zuřivost - dokument o Stanfordském vězeňském experimentu. Jen ho nemůžu najít. Musím ho najít. Už tak je mi blbě z toho, že jsem si nezapamatovala výrok "Myslím, tedy jsem" od Descarta, musím se víc snažit. -_- Achjo.

A taky mi nepřipomínejte jména Vidlička a Foltys. / že, Reni :D
"Betty-Beatris" :) čičina naše flekatá.
Ve Fifty shades.. jsem pokročila už do třetího dílu- Fifty shades of freed. Řeknu to narovinu. Ty knihy jsou samé.. "milování" když to řeknu slušně -ano, na každé páté stránce Christian klátí Anu všemožným způsobem, děj nic moc, jakože něco je, ale přestávám chápat, proč se z toho stal bestseller. Určitě jsou tady i lepší knihy. Bude to asi tím, že ženy chtějí svou fantazii uplatnit v knihách a mít něco na čtení před spaním. No, dočtu ten třetí díl, a už se na to asi nikdy nekouknu, zklamalo mě to. Bojím se, že film bude ještě horší (filmy jsou většinou horší než knihy) ale určitě neprodělají, zvědavost je moc velká. Sama bych na něho šla.

A moje úžasné hodinky z Globusu-z toho šperkařství co mají vedle, za 300,- :) Mám je ráda.

Tak se mějte. Mám vás ráda♥

Bomby na deštník, paradoxy

19. září 2013 v 18:14 | Lore |  Deník
Vím, velice inteligentní název článku, ale ono někdy žádný smysluplný název vymyslet nejde.
Mmm jooo!♥ Konečně!
1.C asi.. (já jsem z 1.D, ale máme společnou výtvarku - na skupinky) Uprostěd Kája (z mojí třídy), Anet(z mojí bývalé třídy) a Libor (ze základky z B).

Ova :)
Úlovky z Librexu - Gordon Reece - Myši, Biologie pro gymnázia (to bude počteníčko)
Malá/velká/levná/drahá radost ^^
Ach, pár školních dní za námi a hodně moc před námi:(.
Vstávám v 6:30, Přijíždím 15:20 a chodím spát v 23:00 . Proč? Protože jsem unavená a nechce se mi vstávat, protože končíme až v 15:00, krom pátku a chodím spát tak pozdě, protože si před spaním čtu Fifty Shades of Grey. K té knize se vyjádřím později..
Co se týče předmětů, nejraději mám asi němčinu, překvapivě :DD. Jsem v té horší skupině, a protože jsem němčinu měla už dříve, tak jsem o hodně napřed, tudíž chytám jedničky :3 Vychcanost.
Opakem je angličtina a matika, kde se moc nechytám, což je paradox jak hrom, AJ a M byly mé nejoblíbenější předměty (+dějepis) na základce. A nemčinu jsem nemusela.. Stejný paradox: nikdy jsem nechtěla jít na gympl a teď se na něm mučím nějaké radiány.
Ale co, to dáme. V úterý jsem musela k zubařce na obvyklou prohlídku a našla mi, že mi někde trčí mléčný zub. Kde sakra? Takže mi to vypáčila, - bolelo to, až se mi hnaly slzy do očí. Ale nikdy jsem u zubaře neřvala. Zajímavé. A pak jsme se prošli po náměstí a stavili si do toho úžasňoučkého mega Librexu. Škoda, že jsme tam byli jen na chvíli. Je to tam.. Prostě ráj ;). Koupila jsem si ehm, něco jako encyklopedii do Biologie, za 500! (Prý že to využiju), ve výprodeji thriller Myši a jako bonus - skoro metrový plakát s Linkin Park ♥ Jinak jsem se nezmínila, že jsem si v sobotu koupila Mafii 2 ♥
- Vito Scaletto, jdeme mafiózničit :3
Dneska jsme psali z angličtiny, na vlastnosti - byly anglicky popsané, a jako bonus jsme k nim měli dopsat protiklady. Opravdu nevím, jaký je protiklad k obedient... naughty? Dirty? ne, nevím. Musíme mít minimálně 13 z 25 dobře, abychom měli za D, neboli 4. Očekávám 3, ale co, třeba mě pan profesůrek Klein překvapí a navalí mi plný počet -_- .
Asi přestoupím na kuchařku s Renčou :D
Zítra píšeme z matiky na vyjádření neznámé ze vzorce a na radiány. Zabijte mě prosím.
V sobotu pokračujeme v oslavování taťkových+mamčiných+ségřiných narozenin, - super, že oslavují v jednom týdnu :D, takže fajn, miluju oslavy. Hlavně když po nich přiberu 5 kg :3. Ano, to je úděl.

Učme se, alespoň zabijeme čas.
Amigos.
Aaaa, zapomněla jsem na Fifty šejds of grej! Dočetla jsem první díl, je to celkem gut, sice vás štve, že to mají na každém rohu a ženy to považují trochu za bibli, ale co naděláme :D Mi se líbí, sice se to trošku vleče, ale moc se mi líbilo zpracování Christiana, a vlastně to ve mě vyvolává potřebu se o něm dozvědět něco víc a vysvobodit ho z toho jeho pochmurného života. Jojo, umění krásné literatury ;). Vrhám se na druhý díl, ta koza - Renátka špenátka - mi vykecla co v něm bude, takže jsem trošku ztratila chuť to číst. Ale přečtu si ho, ať jsem v obraze, a na film se moc těším, i když herci se mi na dvakrát moc nezamlouvají. Až přečtu tředí díl vrhnu se na ty Myši, co jsem si koupila a pak zajdu do knihovny a začnu číst něco k maturitě. 20 knih minimálně, takže když si to rozdělím, 5 knih/ 1 rok. Mám co dělat. Docela mě láká R.U.R., Pýcha a předsudek, Oliver Twist.
Ještě nemám nic ze seznamu přečteno, doma mám akorát Babičku a první díl Pána Prstenu. Snad bude oukej, když jim u maturity povyprávím co bylo ve filmu.


It starts with one thing...

8. září 2013 v 10:30 | Lore
První týden školy je za námi a já už toho mám plné zuby. Ne fakt, pokud jsem někdy řekla/napsala, nebo si myslela, že se těším na střední, sakramensky jsem se mýlila... Mám z těch lidí strach. Te všech! Z profesorů, z vrátnice, ze sektretářky, z ředitele (jen trochu, zdá se sympatisch:)) a hlavně ze starších mám rešpekt:O. Spolužáci ani ne. Řekla bych, že lepší třídu bych si zatím nemohla vybrat - zatím. A nemohla bych si vybrat lepší "spolubydlačky" na adapťáku:) Renča, Terka a Mery.
Jak už jsem načla, adapťák celkem v poho, všichni jsme se poznali, všichni jsou takoví hodní, až je to nepříjemné:D
Sice pár slečen je mi moc nesympatických, ale myslím, že je to můj problém a ve skutečnosti to nejsou žádné fúrie:)
Takže fajn, v pátek jsme měli ředitelské volno, protože se ve škole ještě pořád vyměňují okna a tak, takže normální studenti měli volno už od středy.
Hele, víte co mě štve? Že nám všichni vykají... Je to takové neosobní, a oni nám tykat nechcou:( Je to prostě hnus :D Všude mi začli vykat. Uvažuju, že zůstanu dítětem.
Jen nevím co s omluvenkou, potřebuji odejít v úterý na poslední dvě hodinky a nevím jak to vyřešit :O. Je to všechno takové složité -_- ..
Včera jsem byla s family v Českém (spíš polském) Těšíně, na burze, chtěla jsem si koupit bundu, prd z toho, že :D Koupila jsem si akorát dvě podprdy, celkem pěkné, jinak nic :(. Měli tam takvou krásnou tašku s Linkin Park logem. Hned jsem udělala psí oči ale naši mi ji nechtěli koupit, že už tašku do školy mám. Kde? Do té černé se špuntama mi toho vleze.. -_-. Pak jsem se na parkovišti rozbulela (mistrovský kousek!) a tak mi naši slíbili tričko Linkin Park :DD. Taška by se prý stějně odřela ;). Takže už se na to tričko těším, slib je slib, ne? Nikdy jsem naše nevydírala pláčem, histericky neřvala, a to tričko (nebo ještě jiná věc by se šikla ;)) je jedna z mála věcí, pro které to prostě musím udělat. Ještě bych chtěla Mafii 2 na PC :D 1 už nejde moc sehnat, alespoň jsem ji ještě nenašla, ale 2 musím mít tak i tak:D v říjnu mám svátek (díky, že to naše rodina oslavuje), takže si to vyberu :) a potom Vánoce, to asi bude chladič pod notebook nebo já nevím co :D Nebudu ještě moc vymýšlet, rozjela jsem se až moc :)
Tak zatím, adié.

Fuj, škola..

2. září 2013 v 15:02 | Lore |  Deník
2.9. - nádherné to datum. Pro někoho jsou roky na střední ty nejlepší, ale já vím, že pro mě to bude peklo:D Budu asi dělat random videos s názvem "peklo na gymplu". První den a my hned píšeme písemku. Naštěstí rozřazovací, ne na známky, ale stejně je to trošku ponižující, že se pod tu písemku musím podepsat, napsala jsem tam totiž totální hojínko :D. Ne, teda co se týče angličtiny, tu jsem napsala celkem slušně :3 ale němčinu jsem dokonale podělala:D Mám zodpovězených tak 5 otázek z 20 :D Ale to se fakt ospravedlňuji, některé věci jsem v životě neviděla. Nějaký unge...blabla:D Poslední, co jsme učili na ZŠ byl minulý čas u základních sloves...:DDD Maminko moje, já ten gympl nepřežiju. Proč jsem nešla se učit ruštinu? Španělštinu? Francouzštinu? WHY?
Ale dobrý.
Gympl celkem rozlehlý, dřepím zatím ve třetím patře, vlevo u okna, třetí lavice :D Stejně to nebude napořád, zítra jedu na adapťák, takže kdo ví, co bude :).
Jinako... chci Mafii 2. Čumím na let's playe, závidím, chci si zahrát taky.
Třeba bych taky udělala let's play:D