Everlight: moc a kouzla víl

13. listopadu 2013 v 18:45 | Lore |  Hry
Článek okopírován ze starého blogu!

Everlight: moc a kouzla víl

A tak jsem se rozhodla zde předvést jednu z mých oblíbených her; Everlight, moc a kouzla víl. (Elfen an die macht)
Hra je novější, ale v němčině, naštěstí s českými titulky. Nejvíce ale na hře obdivuji atmosféru středověku. Moc se mi líbí taky zvláštní efekty, vtipné, romantické, ale i strašidelné scény.
SPOILERY! (a velké)


Děj:
Hra začíná. Prší, a nějaký mladík bloudí ulicemi až najde přístřešek v obchodě se svíčkami, kde pracuje pan zoubek, neříká se mu jen tak, a o mladíkovi se dozvíme, že se jmenuje Melvin. Pan zoubek je mág, a tak Melvinovi prozradí, že má také předpoklady že Melvin se jím může stát též. Po pár tricích se svíčkami se Melvin ocitne ve středověkém městečku, kde potká vílu fionu a ta mu prozradí, že pana zoubka zná, a aby se stal čarodějem, musí překonat pár zkoušek. Strach ze selhání, Strach ze samoty, Strach před zklamáním, Strach ze strachu a strach ze smrti. Předtím se ale ještě dozví, že město sužuje uvalená kletba. Ta ze slušných občanů dělá v noci nemravné chlípníky..
Hodnocení: 5z5

Grafika:
Grafika ne moc náročná, některé z postav nejsou zrovna na dvakrát sexy (třeba Melvin ;D), ale po grafické stránce, detailech, ujde to :)
Hodnocení: 3z5

Zvuk:
Ten už se tak moc hodnotit nedá, protože je hra dabovaná v němčině (je to taky německá hra). Ještě že jsou tam ty české titulky. Miluji ale soundrack. Nádhera. Prostě se do té doby vžijete.
Hodnocení: 3z5

Hratelnost:
Bohužel někde hra zklamat musela, a to v hratelnosti nemám ráda hry z třetího pohledu, ale ani tak není ovládání pohodlné.
Hodnocení: 1z5

Úroveň:
Opravdu, logika a strategie na prvním místě. Já mám bohužel jednoho z toho nedostatek a tak jsem si pomáhala návodem. Je to velice těžké. Jednou jsem hru hrála skoro v kuse a kdybych to sečetla, hrála jsem to asi hm..8 hodin? Hru bych ale nevěnovala dětem do 10 ti let, protože je tam docela drsná babča, která se ve dne hádá (Někdy i trošku peprněji) se svým sousedem, a v noci má v domě no..šmajchlovnu. Nejednou jsem tam s Melvinem musela jít kvůli nějakému úkolu.
Takže od 10 let.
CELKOVÉ HODNOCENÍ:
60%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama