Half-Life 2

13. listopadu 2013 v 19:38 | Lore |  Hry
http://laurchard.blog.com/files/2010/03/half-life-2.jpg
Takže jsem se konečně vrhla na recenzi na skvělou hru Half Life 2. Upozorňuji, že jsem nehrála HL1, takže berte ohled;).


Děj:
Na začátku hry k vám promlouvá tajemný G-man, který vás teleportuje do Města 17 (City 17), opět jako Dr.Gordona Freemana, do post-apokalyptického světa řekněme-li (zápletka proč a co se stalo je v Half life 1), které je ovládáno obludami z planety Xen, a drahým Dr. Breenem, který pracuje také pro někoho (ale koho?) a pod ním jednotky Combine (něco jako policisté)...
Gordon má za úkol dostat se z Města 17 do Black Mesa East, což je provizorní výzkumná laboratoř imitující Black Mesa originál, která byla zničena. Poté se musí protlouct dále přes např. Ravenholm-město zamořené zombie, nebo i Nova Prospekt-stará věznice, až do Citadely, která se tyčí nad městem, aby zabránil Dr. Breenovi před teleportací. Během cesty potká Barneyho Calhouna, starého přítele, který vám neoplácí pozvání na pivo, Dr. Kleinera, jednoho z bývalé výzkumné laboratoře Black Mesa a bývalý kolega Gordona, Alyx Vance, půvabná dcera Eliho Vance, (mám podezření že je zabouchnutá do Gordona), Dr. Eli Vance, také vědec, Dr. Judith Mossman, dáma v upnutém svetříku, která ze začátku pracuje s Elim, a nakonec známého Dr. Wallace Breena, který také pracoval v Black Mesa. Taky potkáte spoustu civilistů, hlavně v City 17, ale vyskytují se i mimo.
Hodnocení: 5z5

Grafika:
Když si vezmeme, že tato hra je z roku 2004, má nádhernou grafiku, funguje na source enginu, který je všemi vychvalovaný, a já prostě nemám co dodat. Berme to tak.
Hodnocení 5z5

Zvuk:
U tohohle bych se zadrhla, dabing je skvělý, i když Gordon nemluví (celkem mi to vyhovuje:D), úvodní i závěrečný soundtrack také ujde, ale ta hudba je sice dobrá, celkem se hodila k situacím a lokacím (v Ravenholmu jsem se málem pos*ala), ale fakt mě z ní někdy bolí hlava, a tak raději hudbu vypnu.
Hodnocení 4z5

Hratelnost:
Moc mě potěšilo, že je to FPS (first person shooter) hra tedy z pohledu první osoby. Na ovládání nevidím nic těžkého, sžijete se s tím a až na velice(!) náhodné bugy je skvělé.
4z5

Úrověň:
Tuto hru jsem dohrála za čtyři dny s přestávkami cca. Má tři obtížnosti, já jsem hrála na normální (proto mi to tak trvalo!) a má 14 Chapterů (kapitol), nejtěžší se mi zdá Sandtraps, nebo We don't go to Ravenholm (název kapitoly). Nejlehčí asi A Red Letter day, nebo Black Mesa East. Je tam hodně zombie, hodně okamžiků překvapení, jak tomu říkám, zvuky nahánějí ještě větší hrůzu než normálně.. Samozřejmě jsem se ve hře seznámila s velkým množstvím zbraní, třeba slavným Crowbarem, nebo-li páčidlem, který jaksi k hře přirostl. Nebo také s gravitační zbraní, díky které můžete brát třeba těžké věci jen tak, ani se nezapotíte. Celou hru prožijete (kromě první kapitoly) ve speciálním HEV obleku, který odolává chemikáliím a ohni, který tak má ale svoji hranici. Životnost jde znovu dobít na zvláštních budkách.
Tuto hru bych nedala dítěti mladšímu 10 let, sice do toho nutím ségru, ale to je přece něco jiného. Ve hře výborně funguje fyzika-gravitace, páka, a více, takže myslím, že hra je vhodná nad 14 let. Na obalu je sice od 18, ale není to až tak kruté, u epizody 1,2 (Half life2 pokračuje) je už přístupnost od 16 let.
+14 let.

Moje Hodnocení:

85%

Můj 2. idol, Barney Calhoun ↓ :DD
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 littledarliiiiing littledarliiiiing | Web | 16. listopadu 2013 v 20:29 | Reagovat

dohrála sem jí a tyjo v nějakých částích sem se i bála to hrát :D ale fakt dobrá hra :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama