Prosinec 2013

Ztráty a nálezy roku 2013

31. prosince 2013 v 10:00 | Lore |  Články
Ještě si sečteme a podtrhneme věci, které se mi udály roku 2013. Takový menší vzpomínkový článek, jelikož je škoda si nevysvětlit, proč se stalo tamto a támhleto.

Tento rok byl takový dosti zlomový, stalo se pár věcí, které zasáhly můj život a jeho budoucnost.
Hned na začátku roku v lednu mi umřela prababička. Už dávno jsem se s tím srovnala, byla stará a nemocná a než aby se trápila, je to tak lepší. Já se ale stydím za to, že jsem u ní minimálně rok či dva před smrtí u ní nebyla. Nevím jak vypadala, pamatuji si ji naposledy jednou na návštěvě u rodiny babiččiny sestry (prababiččny dcery), jak seděla v křesle a vzpomínala, co dělala, když byla mladší. Na pohřbu jsem se ale seznámila s naší početnou rodinou, škoda, že potom jsem hned jela na den otevřených dveří za SZŠ. Zato se nám ale narodil bratránek Tomáš, ťuťan :)
V dubnu jsem dělala přijímačky na střední školu. Byla jsem 100% přesvědčená, že chci jít na střední zdravotnickou školu, a že gympl mám jen jako zálohu (docela blbost si dát gympl jako zálohu, že?) K mému (ne)štěstí mě přijali na obě školy, na gymplu jako 26. a na SZŠ jako 5. A pak začlo to zvažování. Najednou už to bylo tak 7:3 a vítězil gympl. Zvítězil gympl a sám pan ředitel po taťkovi vzkazoval, že se na mě těší. Teď fakt nevím jestli on, nebo celý gympl.
Čas plynul, s holkama jsem byla trošku rozhádaná (jo? fakt? vždyť si z toho měla depku!) a začla jsem chodit do taneční. Jsem ráda, že jsem tam byla, protože jsem se naučila tancovat a nemusím to absolvovat znovu, jako třeba moji nynější spolužáci, hehe.
Konec školního roku na základce byl celkem pohoda, klídek, tabáček, ani jsem nebrečela, nějak jsem to přijala, protože mi moje třída vůbec nechybí. Možná na Terku, Nikol, Wendy, Aničku, Hanku, často zavzpomínám, ale vídám se s nimi docela často, vlastně to k sobě nemáme daleko, takže máme příležitost se setkat. Základku jsem uzavřela vysvědčením s jednou dvojkou (děkuji, Glombi, za tu 2 ze semináře z matiky, snad Vám to udělalo radost), jinak jedničky a také jsem se dočkala k narozeninám + jako bonus za úspěšné přijímačky mou vysněnou kapesní cihlu, Nokii Lumii 820 :).
Prázdniny byly festové jak nikdy, zmeškala jsem koncert 30 Seconds To Mars na Rock For People (a ke vší smůle ho zmeškám i v červnu roku 2014), navštívila jsem s rodinkou jižní čechy, zamilovala jsem si Český Krumlov, byla jsem na prázdniny u babči a pár menších výletů by se taky našlo.
Pak jsem nastoupila na gympl, což mi trochu pomíchalo můj stereotyp. Seznámila jsem se se spoustou lidí, s pár s nimi jsem začla i kamarádit, a nemůžu říct, že jsem nespokojená, maximálně tak se svými studijními výsledky, jelikož jsem lenoch lenivej, který se nedokáže učit více než 2 hodiny denně.
A teď jsme u konce tohoto roku a já doufám, že ten příští bude lepší než tenhle, sic 2014 není nějaké extra číslo, ale člověk by se měl snažit se pořád vylepšovat a vylepšovat. Za tři roky(+tenhle prvák) budu maturovat (tedy pokud se udržím) a zatím nevím z čeho, v ničem nevynikám, baví mě akorát čeština, dějepis, chemie, ale na logiku (vzorce) jsem buchta a na letopočty jakbysmet:) Možná že se podcňuju, ale co my víme, ukáže se časem.
Přeji úspěšné vykročení do roku 2014, nechť vás provází štěstí, zdraví a láska :)


Vánoce odešly

27. prosince 2013 v 19:44 | Lore |  Deník
A už mě blog.cz zlobí také! :) Já to do konce roku přežiju, pokud to ale potrvá i po tom, tak se neznám, a udělám takový bordel...! (nojo, sliby :D)
Letošní Vánoce jsou za námi a já jsem tedy sečetla a podtrhla dárky letošního Ježíška. Co jsem dostala? Nevím co mi udělalo největší radost, všechno se mi líbí (taky že většinu věcí jsem si vybrala já :D)! O takovém chladiči jsem vůbec nic nevěděla, plánovala jsem si ho na narozeniny, a jak teď jede! Jako takový větší dárek jsme s Kačou dostaly televizi do pokojíku, jelikož jsme měli starou "krychli", kterou jsme měly rády, hlavně proto, že se na ni dalo odložit milion věcí. Ta věc, ze které jsem byla nadšená nejvíce (asi), byla knížka HRA O TRŮNY od G. R. R. Martina, která mě stála necelých 600 KČ i s ISIC slevou. Zloději! Ale je to kvalitní čtení, hned jsem první den přečetla 80 stran, a četla bych dál, kdyby se mi do ruky nepřipleta "Dvakrát dospělá" od sestřenek. Jsem čtenářka Lenky Lanczové, takže mě její novinka moc potěšila. Mezi praktické dárky určitě patřil Dtangler. Znáte Tangle Teezer, že ano? Tak to je takový prodloužený hřeben Tangle Teezer. Jsem nadšená, chtěla jsem si Tangle Teezer pořídit, a dostala jsem na Vánoce Dtangler, děkuji :) Vlastně všechny dárky využiju, voňavky, laky, šampony, sprcháče, řasenka,... teda krom těch knížek, ale to je duševní obživa, takže taky užitečné.
Ano, spokojená. Škoda že to uteklo tak rychle. Bojím se Silvestru, Silvestr mám ráda, ale nesnáším Nový rok. Takový hnusný den:D Vánoce jsou za námi a na co se má teď člověk těšit? Na příští Vánoce, že? Abych řekla upřímně, já se těším na jaro, jelikož si musím koupit nové věci na sebe, takže to bude sranda, všechno bude kvést, lidi si nebudou v 15°C navlíkat bundu ale svlíkat a celkově bude pohoda :) (naivkaaaa)
Mějte se fanfárově, snad jste se na Vánoce taky měli tak fajnově jako já, uvidíme se u dalšího článku!
Další fotky:

S balícím papírem v ruce

22. prosince 2013 v 18:14 | Lore |  Deník
Víte co? Už mi taky nelze vkládat obrázky, musím přeš URL adresu -_-
Za námi je straaašně utahaný týden, na který jsem se sice těšila, ale byl tak pomalý, že jsem myslela, že čas zamrzl. Naštěstí se to dalo přežít a radosti bylo až-až.

Hned v pondělí jsem potkala známého (no, vy ho znát asi nebudete) gameplayera jménem FlyGunCZ, jeli jsme stejnou tramvají, takže jsme pokecali, já měla na další 2 dny v hlavě halo, a dodnes se biju do hlavy, proč jsem se nezeptala na tamto a tamhleto.. :D A taky "náhodou" se mi vybil mobil (bohové mě milují, co!!!), takže žádost o fotečku jsem vzdala rovnou. No, určitě ho ještě někdy potkám, o to se nebojím. (Těš se!:D)

Na úterý si moc nepamatuju- vlastně ano, obarvila jsem si vlasy na červeno - takový menší detail -, vlastně středa mi trochu bliká, koukali jsme na film 300: Bitva u Thermopyl, při němž jsme vzdychaly pokaždé, když nějakému fajnému sparťanovi vrazili oštěp do těla...

Pak byl čtvrtek, jeli jsme na deset do auly VŠB, kde měla naše škola koncert (foto) a pak hned do Tesca na nudle :3. Fuj, ještě odpoledne mi z nich bylo špatně! Ne že by to bylo špatné, ale mi to nesedlo.


A konečně pátek - krásný to den. Poslední to den! Jeli jsme do Cinestaru na Ledové království (frozen), což je pohádka, ale parádně jsme si ji užili, doporučuju, pokud máte rádi např. pohádku "Na vlásku" :) Pak jsme strávili chvilku ve Futuru, a já se potom stavila do Tesca v Porubě, abych pak na smyčce čekala na tramvaj se zlatým balícím papírem v ruce. Ale je nádherný, za tu nepohodu to stálo:). Později odpoledne jsem ještě vytáhla ségru do Tesca, jelikož narozdíl ode mě neměla ještě žádné dárky, takže jsme si udělaly malý výlet a mamka mohla sama doma uklízet (haha). Přikoupila jsem si pár dárků pro sebe, nejvíc mám radost z jedné extra drahé knihy, ale tu vám ukážu až po Vánocích, jako ostatní dárky. Pátek večer patřil balení dárků, jelikož naši šli na vystoupení Screamers (travesti skupina). Dárky dobalené, sice je to takové hašišácké (moje úžasná zručnost), ale nu což, darovanému koni na zuby nehleď (to přísloví se mi moc nelíbí).
Už se moc a moc těším na úterý, na ten pocit štěstí a překvapení, jako vždycky:) Rozdávat je radost.
Krásné Vánoce přeji!:)

Běž, ještě zbývá týden

14. prosince 2013 v 14:55 | Lore |  Deník
Před chvílí jsem měla hlavu plnou slov a teď nic. To se mi stává až nezvykle často, a nelíbí se mi to!

Čas plyne strašně rychle. Nedávno jsem nastoupila na střední a než jsem se pořádně rozkoukala - za týden tu jsou Vánoce (ano, strašně se těšíme). Zatím jsem se ještě o sebevraždu nepokusila, vlastně možná kvůli toho, že už se strašně těším na pohoda období, kdy se prostě vyvalím na postel, vezmu do ruky knížku a ani se nehnu. Jsem z té školy už unavená, nevrlá a dalo by se říct, že tam chodím nejen proto, že musím, ale hlavně proto, abych zkrátila čas do Vánoc :)

Ještě týden, lidi! Týden! Jak já se nemůžu dočkat! Ani profesorům se moc nechce učit, v pondělí sice píšeme z matematiky a ze zeměpisu (strašně se mi chce učit), ale pak už snad to bude uvolněnější, profesor na češtinu (společně s dějepisem) nám dal možnost, že si můžeme přinést nějaký film, a jelikož právě bereme Řecko-perské války, takže by se nám šikl film 300: Bitva u Thermopyl.

Tak tak, ve čtvrtek jdeme do VŠB-TU do auly na koncert našich spolužáků kteří mají hudebku místo výtvarky. A v pátek? To jdeme do kina. Nejspíše do Cinestaru na pohádku Ledové království. Těším se!

A zpět do minulosti... V pátek jsem byla s Anet ve Futuru, chudáček na mě musela skoro hodinku čekat, jelikož cesta tramvají č. 8 z Vřesinské až k Futuru trvá pekelně dlouho! A pak zase zpátky mi nenavazuje tramvaj domů! Já si snad pořídím helikoptéru. Ano, chudáček na mě čekala, pak jsme se pocouraly po Futuru, nakoupily něco pro radost pod stromeček, hlavně pro sebe jsem si koupila bižu, haha, a hlavně něco rodince:) Ještě tento týden musím zajet, možná snad jen do Tesca, nevím, ale rozhodně mi nepřijde, že mám dárků pro rodinu dost! Pořád bych jim dokupovala a dokupovala! Prostě chci aby byli všichni šťastní...:)

Celý týden jsme pekly, s mamkou a se sestrou, vlastně já jsem pomáhala jen trošku, dělala jsem těsta a mazala linecké, jinak jsem prý nemehlo, nebo si to musí mamka udělat sama. Fajn, když chce, ať si to udělá sama. Předevčírem přišel taťka s takovým zvláštním neprůsvitným balíčkem, ve kterém byl kotouč s takovou (zrovna nevím jak bych to popsala) "šňůrou" s led světýlkama... Vy víte co myslím, začíná to být hitem, hodně to vidíte v Hornbachu atd., dá se to překrucovat, tvarovat... Jedno objetí bylo málo thredheart.gif image by Salisko ! Pak ale jak mi to taťka zapojil, došlo mi, že vzal blbou barvu... modrou! Modrou do mého (a sestry) červeného pokojíčku. Darovanému koni na zuby nehleď. Ne, jsem šťastná :) Sice Anet a Péťa se vyjádřili, že to vypadá jak v "bordelu", ale což :) Zatím je mám na poličce, protože opravdu nevím co s nimi udělám a kam je dám, ale musím přiznat, že se mi líbí. Jen ta barva je trošku nešťastná... Něco vymyslíme;)

Dokonale jsem se vypsala, beztak jsem na něco zapomněla, na to přijdu až článek zveřejním:) A vlastně bych vám chtěla poděkovat, že jste si přečetli minulý článek, a vyjádřili svůj názor, upřímnost je zde vítaná a velice si jí vážím:)
Mějte se, užívejte adventu :)

O homosexualitě

11. prosince 2013 v 18:28 | Lore |  Články
Rozhodla jsem se napsat takovou menší úvahu - nebo přesněji - můj názor na homosexualitu a nejen na ni. Ano, vzala jsem si ze začátku velké téma, ale neustále mě rozčiluje, jak slyším ze všech stran posměšné narážky na gaye a lesbičky. Copak jsou něco méně než heterosexuálové?

Žili, byli

4. prosince 2013 v 19:39 | Lore |  Deník

Je středa, zima jak v Rusku, venku po sněhu ani stopy. Naštěstí to zachránil dnešní woo hoo požární poplach, čímž jsme končili po 4. VH, takže fajný den. Sice jsem ho nevyužila nějak akčně, ale aspoň jsme s mamkou zajely do Kauflandu (zmenšily jsme průměrný věk zákazníků), něco fajnovýho nakoupily - třeba čajík Loyd tea (mooc dobrý), depilační krém (ten jsem musela vyzkoušet) a pár mňamozních jogurtů a zcela bezchutné müsli - snad bude ne moc kalorické :D

Mimochodem, Renča mi půjčila první díl Hunger Games, který jsem měla za 2 dny přečtený, čte se to rychle, něco jako ta kniha Myši, ale ta není na pokračování. Takže se těším až mi půjčí další díl, ať ho můžu porovnat s filmem, u prvního dílu mě zarazilo, že Peeta přišel o nohu - to jako fakt? Zní to drasticky, ale myslím, že kdyby o ní přišel i ve filmu, tak by to bylo "zajímavější".

(Jeden odstaveček o škole, přeskočte) Jinak mě ta škola pekelně štve, co chvilku se učím a stejně dostanu za 3 - třeba z bioly nebo z fyziky.. :D A na druhou stranu mám zase 1 z češtiny a z dějepisu, přitom jedniček docílím jen tím blbým "šprtáním". No dobře, češtinu si ještě pamatuju, ale třeba takový dějepis, asi to bude profesorem, jelikož mě dějiny baví, ale letos mi to jaksi nejde. Všimla jsem si, že moje hlava odmítá přijímat informace. Jako by se koncem 9. třídy uzavřela a už prostě STOP! Nechápu, takže jestli odmaturuju - klika, jestli mě přijmou na vysokou - Bradavické kouzla, jestli odpromuju - zázrak. A bacha, to ještě nemám nic přečteného z povinné četby k maturitě, haha :D Já Čapka ani takové "typické" České autory nečtu... Měla bych začít, abych se neuhonila tak mám přečíst 5 knih za rok :D

A víte co je fajn? V mém bližším okolí už ví o mém blogu tak 5 lidí, co znám. Možná i více, slečny jsou huby nevymáchané, že! Nemůžu se ale zlobit, blog je zcela veřejný a je to spíš moje chyba, ale kdo by se nechtěl pobavit nad mým životem, že? Anetko, Špenáte a vy další :D Přeji příjemné počteníčko v příštích dnech!