Prosinec 2014

Žijem a dýcháme

28. prosince 2014 v 14:32 | Lore |  Deník
Mám zase takovou optimistickou náladu, víte... :D
Velmi optimistickou... Nesnáším konce roku. Je to jako konec knihy :O Ne není, to zase kecám, ale nemám z toho dobrý pocit. Těším se, že můžeme zase začít znova, ale nechce se mi končit. Možná je ten konec zapotřebí, abychom se zase nastartovali. However, nic s tím neuděláme :D
Nechce se mi hodnotit tento rok, nechce se mi takřka vůbec nic :-) Po dopsání článku a umytí nádobí z oběda se "zababuchám" do peřin, přiberu s sebou ntb/mobil/knížku + čaj/kakaíčko a nehnu se z místa. Jsem trochu nachcípaná, zapomněla jsem dodat.
Co o svátcích? Letos jsem nijak Vánoce neprožívala, dostala jsem krásné dárky, jsem spokojená, hlavně, protože i ty moje se líbily. Nádherný pocit, když vidíte, že jste někomu udělali radost... Nebudu vyjmenovávat, co jsem dostala, je to každého věc, stejně to časem ze sebe vypustím :-) Fajn, z knížek jsem dostala Bouři mečů (u které jsem trochu zmatená, protože jsem zapomněla, co se dělo v 2. knize ASOIAF) a Zátoku lží. Čekám, že to druhé bude nějaké romantické fantasy... Ne, nevím, co to bude, knížku jsem dostala, nevybrala si ji :D
Už jsem dost unavená, takže se rychle rozloučím, přeji krásný rok 2015, ve kterém konečně uskutečníte své sny a plány :) a když ne... máme na to i 2016, 2017.... :D #realistA myslete pozitivně! Nasněžilo, ale stále toho není tolik, abyste museli vyjít ven a jít odhazovat sníh ;-)
Vítejte v papučo-čajo-teplákovém období.


19. + 20. den (konec)

21. prosince 2014 v 14:41 | Lore |  Deník
Protože lenoch se prostě nezapře. Ale buďme milí, prostě za to nemůžu. To nikam nevede :D
btw. než zapomenu! V úterý to byla 5. čárka u F.! :D opět v autobuse. Jaké (ne)štěstí. Jako mohli bychom pokecat :( Osud je zlej. Ach ty ostravské selebrity.

Ani nevím proč, ale strašně mě rozesmála tato fotka:

...
Jak důležité je pro mě vzdělání? Jaká je má oblíbená hudba?

U první otázky jsem se kdysi dostala do sporu s Lowi, no, to nebyl spor, spíš... prohloubení myšlenky? Hm? Nevím, jak to nazvat. Pro mě je vzdělání asi důležité. I když na to občas kašlu a říkám si, proč jsem vlastně nešla dělat kadeřnici, co by mě určitě bavilo. /No, zdravotní důvody by mi to nedovolily./ Ne že by mě gympl nebavil, je to jako druhá základka, jen...
Jo, dobře, je pro mě vzdělání důležité. I když v této době si i člověk se sebevydřenějším titulem obvykle nenajde práci. Tohle téma nemám ráda :DD

Co se týče mé oblíbené hudby, tady vládne rock, punk rock, nu-metal... možná trochu pop :D Ze skupin mám nejraději Linkin Park & 30 Seconds to Mars, to ví všichni, není co řešit. Zbožňuju hlas Chestera Benningtona a Jareda Leta. Takže tak ♥ Teď nemám moc vykecávací náladu, ale konečně nám skončil dvacetideňák, konečně se budu moct vypsat, všechny hojinka apod.

Cítím se hrozně. Čtenáři jsou aktivní a já jen slibuji a ještě nic nemám napsané. Tři lidé mi v jeden den řekli, že jsem milá. No, asi nejsem, když na své milouše dlabu. #bestrongertylamo

2012
Lituju, že jsem si nekoupila Living Things. Ty věci jsou fakt živé. Aspoň mám tričko ;-)

16. + 17. + 18. den

18. prosince 2014 v 22:20 | Lore |  Deník
Ne, já nejsem grogy, i když to tak možná vypadá... poslední dobou se mi nic nechce, těším se na Vánoce a tak, dneska jsme měli koncert, lange story :) A zítra do Olomouce...


Téma za poslední 3 dny byla: moje koníčky, moje nejoblíbenější PC HRA, 5 kamarádů a co pro mě znamenají?

Shrnula bych to do jednoho článečku, protože už je dost hodin a já mám výčitky svědomí :)

Nikdy jsem neměla nějaký určitý koníček. Chvíli jsem si četla, chvíli psala, kreslila, chvíli fotila, chvíli hrála, trochu hrála basket (ty časy :D), dál nevím. Ze všeho dělám občas trošku :)
Her jsem moc nehrála, vlastně... záleží, jak se to počítá.. Kdysi jsem si při každé návštěvě obchodu odnesla domů hru, pak přišlo období The Sims a pff... zasekla jsem se v čase. No, to The Sims se prolíná se psaním a s čtením, protože jsem víc, než hraní, spíš fotila a dělala komixy. Ale z těch posledních mám ráda Mafii :)
Nemůžu vyjmenovat pět kamarádů, protože jich ani tolik nemám, holky ze školy, i když je mám ráda, bych tady nezmiňovala, známe se 2 roky, možná jsme soulmate, zmíním tu pouze dva. Nikolku, která se během x let stala mou posluchačkou, rádkyní, fashion poradcem, skvělou a vtipnou kamarádkou, doufám, že nám to vydrží ještě dlouho. A ten druhý člověk je Kuba :) Asi jsem se tady o něm nikdy nezmiňovala, ale u mě své místo má :) Když si lidé navzájem pomáhají, je to fajn. Díky. Škoda, že jsme se v těch Losinách nepoznali.
Veeenuuusss :3

Dneska jsem si dala na vlasy Aussie. Taky cítíte žvýkačky?

15. den "Chvíle kdy jsem se cítila nejspokojenější se svým životem?"

15. prosince 2014 v 19:36 | Lore |  Deník

Nevím, kolik takových podobných chvil bylo, ale já si vybavuji jen jednu. Byla nádherná středa/nebo čtvrtek, sluníčko svítilo/nebo možná bylo pod mrakem, a seděli jsme s mou drahou (ironie) 9.A v učebně fyziky a jen tak z prdele se podívali na výsledky přijímaček. Učitelka najela i výsledky z wigymu a tra dá, já jako 26. :D Sice jsem neměla až tak velkou radost, protože ne všichni se dostali tam, kam chtěli, ale já byla za sebe ráda, protože jsem si konečně uvědomila, že na to asi mám. (A teď na svou šanci z vysoka kašlu,- bravo, Michaelo, bravo-)

A zapomněla jsem!! Pro F. si píšu čtvrtou čárku, dneska na zastávce. Vlastně je to už rok od našeho mini pokecu :D

Den 12. + 13. + 14.

14. prosince 2014 v 21:44 | Lore
Slečna opozdilka se hrne s triple článkem, nestíhala :-) (a stále nestíhá)


Pět věcí o kterých si přeju, aby se nikdy nestaly
Tady vůbec nevím, jak odpovědět. Věci se staly, protože se asi měly stát.
Jsou tu věci, kterých lituji. Neměla jsem nikdy odsoudit někoho, koho jsem neznala, to bylo ode mě povrchní, leží mi to v hlavě i když se to stalo před pěti lety. Oni se neměli pohádat a neměla jsem si obarvovat vlasy. Neměla jsem se zažrat hluboko a tak pomalu z toho vyplouvat.

Moje oblíbené pořady/seriály/filmy
V poslední době nemám moc času se dívat na filmy, přesto jsem nějaké viděla a některé si i oblíbila. Jelikož jsem ale vždycky dutá, když se mě někdo na něco zeptá, pomůžu si žebříčkem z CSFD.cz:
Forrest Gump, klasika, Nedotknutelní, minimálně osmkrát viděno na doporučení kamarádky, S čerty nejsou žerty (ale vážně, asi nejlepší česká pohádka), Shrek, alias kdo by nemiloval zlobry, Chyť mě, když to dokážeš, a mnoho dalších filmů a ujetostí, jako jsou X-Men, Pán Prstenů, Piráti z Karibiku, Lví Král, Titanik, Trója, Habermannův mlýn, Requiem za sen, Harry Potter, Střihoruký Edward, Matrix, From hell... Je jich spousta, ale člověk si na ně 'z fleku' nevzpomene.
Ze seriálů mám moc ráda Teorii velkého třesku, Simpsonovi, HIMYM, Hru o Trůny (ale eště radšej knihu), Jmenuju se Earl, Sex ve městě, Scrubs,... Pokud máte čas, sledujete pravidelně, ale pokud nemáte... :/ Rozhodně mám v plánu se kouknout na spoustu dalších seriálů, třeba na Pána Času, Červeného trpaslíka, Hitlerovi muži (nekoukejte na mě tak), Sherlocka, Hannibala, České století...

Nejoblíbenější sociální sítě
Nejvíce času bohužel trávím na facebooku, fuj, fuj, cukrberg si to dobře vymyslel. Vlastně, co je na facebooku tak úžasného? Můžeme pozorovat 'životy' druhých a zasahovat do nich z tepla domova. Dobře, výhodou je to, že nikdo nemůže odhalit vaše emoce. I přes usměvavého smajlíka můžete sršet blesky.
Ale mimo facebook mám ráda blog, jestli to lze považovat za sociální síť, instagram (i když ten je někdy horší než fb), možná bych do této sekce mrskla deviantart ;-)

Co vy?

11. den "Moje vysněná země, kde bych chtěla bydlet"

11. prosince 2014 v 23:59 | Lore |  Deník

Na tohle téma vlastně nemám, co psát. Chci zůstat v ČR, nebo zkusit Německo / Velkou Británii. Nikam jinam bych si netroufla a hlavně by mi chyběla čeština, naše kultura, rodina, místa ... Zaokrouhlím to tak, že stát se může cokoliv, ale chci zůstat v Evropě :).
Jasně, zůstat celý život v Ostravě by asi byla nuda, ale já to tady mám fakt ráda.


V hrušce mají ovocný chlebíček za 12,90 Kč, to pravé na marokánky.

10. den "Kam bych se chtěla podívat?"

10. prosince 2014 v 23:59 | Lore
Jelikož jsem nenašla starý článek s touto témou, nemůžu s ničím porovnat, takže dnes píšu jen za dnešek.

Kam bych se chtěla podívat? Je mnoho míst, které bych chtěla navštívit, třeba Pripjať. Nebo Osvětim. Ale to jsou celkem smutná místa, takže z těch veselejších (co je na nich veselého?) bych vybrala Berlín, Oslo, Dubaj, Londýn, Tokio, New York, a z těch našich znovu Prahu :-). Dva dny tam prostě nestačily.
Jsou to města, která mě zaujala svou historií, architekturou, kulturou. Ale hlavně tou architekturou, v tom se vyžívám :3


9. den "Jsem se sebou spokojená?"

9. prosince 2014 v 20:08 | Lore |  Deník
13.5.2012

Vybrala jsem si debilní čas odpovídat na tuto otázku, protože jsem aktuálně někde v tmavém tunelu, ve kterém není ani to blbé bílé světlo. Asi jsem na předělu mezi normálním stavem a depkou. Ten nejlepší stav. Prostě mám chuť se vším seknout, uvařit si čaj/kakao/kávičku/meltičkuu/whatever, jebnout sebou do postele s nějakou nedočtenou knížkou (nebo že bych začala s povinnou četbou?) a nevylezla bych až do léta. #doprčič nic nestíhám.
Jsem dítě léta, Nede Starku, a ano, nenávidím zimu.
Aspoň jsem vyčistila komp a je opět rychlý jako... No prostě je rychlejší než já.

kupte mi Hybrid Theory

Ale vraťme se k otázce... Jsem se sebou spokojená?
Kdo je spokojený, nepotřebuje se v ničem zlepšovat. /to mě napadlo u Scrubs/ A částečně si myslím, že je to špatně. Měli bychom se zlepšovat. Ale zase je to dobře, protože pak nemáme zbytečné komplexy.
A já nejsem se sebou spokojená, samozřejmě by to chtělo aspoň tak o 5 cm delší, štíhlejší a pevnější tělo, nezničené vlasy, větší kapacitu na uložení informací v hlavě, méně té lenosti, méně nekomunikativnosti, více zájmu o věci, které mě baví, nebo by mě bavit mohly.
Jsou věci, které se změnit nedají a které dají. S těmi prvními se musíme smířit a ty druhé změnit. Jen je těžké si uvědomit, které jsou které.

8. den "20 faktů o mně"

8. prosince 2014 v 21:37 | Lore |  Deník
x let stará fotka :) s mou pravou barvou vlasů :)

Chci jen připomenout, že tyhle fakta jsem psala před 2-3 lety, nyní jsem jen některé přepsala, aby byly aktuální :)

1. Umím pískat nosem (ale jen když se mi to nejméně hodí), někdy udělám zvukovou nahrávku :)
2. Moje oči mění barvy, z modré na šedou a dokola.
3. Nesnáším ryby, vajčka a játru. A další vnitřenosti, vlastně.
4. Nikdy jsem nebyla u moře a ani mi to nechybí.
5. Opaluju se do hněda, ale přesto jsem raději bílá - neopálená.
6. Jsem pokřtěná, do kostela nechodím.
7. Nejsem nijak hudebně nadaná. Nemám pro to cit.
8. Nemám nějaký vzhledový typ kluků, kteří se mi líbí. Jednou je to blondýn, podruhé brunet, či úplné emo (Dominik:DDDD - Sala Samobojcow?), hlavní je osobnost a první dojem :)
9. Nepoužívám žehličku, ani kulmu (jen když ze mě máma chce mít maškaru tak jo), ale celkem hodněkrát barvené přelivem, který se ne vždycky smyl. V únoru plánuji, že se vrátím na svou původní tmavou blond....to budou lidi čučet, jestli se to povede :D
10. Určuju dny dobré a špatné podle známky, kterou dostanu za ten den jako první.
11. Jsem úchylná na fotografie, akty :) Vždyť lidské tělo je tak úchvatné...
12. Už od druhé třídy jsem nosila rovnátka, sundávací a potom fixní.. Trošku toho lituju, že mi je sundali. Líbily se mi:)
13. Na zubech mám bílé fleky, jmenuje se to floróza. Už jsem si celkem na ně zvykla :-)
14. Mám jednu sestru, jmenuje se Katka.
15. Už pátým rokem nerostu, mám stále 164 cm a ano, to bude asi konečná :( but co je malé, to je milé (a šikovné)
16. Ještě nikdy jsem nebyla v nemocnici (krom návštěvy a mého narození).
17. Neumím žádný ze zimních sportů (nemám ráda zimu, svetry jsou good, ale jinak fuj)
18. Bojím se pavouků, všelijakého hmyzu blízko uší (na ně jsem citlivá jak hrom) a vrásek. Dobře, ty vrásky přežiju :)
19. Jsem extra stydlivá, a velká trémistka. Ale celkem pozoruji, že se lepším...
20. Většinou jsem značkám věrná (Nokia a OS Windows), ale ráda zkouším nové věci, jen občas není odvaha.

7. den "Věci, nad kterými často přemýšlím"

7. prosince 2014 v 20:29 | Lore
Uvádím pár věcí, které už jsem kdysi psala, a ani se moc nezměnily. Jsou to hlouposti, ale i tak nad nimi přemýšlím...


Moje smrt (po) - Vrtá mi hlavou, co bude, až umřu. Jestli budu spát jako Šípková Růženka, nebo se převtělím do jiného nového člověka, nebo budu pozorovat svět zespod, nebo shora.

Narodila jsem se do správné rodiny? - Tak tak. Mám ráda město, bydlím na vesnici, jsem líná jako veš, ale na baráku je práce jako na kostele. Přemýšlím a přemýšlím. Jsem tichá, nesmělá, a všechno možné jen ne povahové dítě svých rodičů.

Blog - Skončit, neskončit, změnit, vymazat, přepsat, opustit, nechat tak, atd. Pořád přemýšlím, jestli má cenu si blog nechávat. Ale ano má. Zjistila jsem, že nemám žádné koníčky, krom četby, plavání a blogování (a PC her). A to plavání ještě nedělám často, příležitostně! Takže kdybych vymazala blogging, byla by ze mě chudá znuděná dívka. A ono to blogování má něco kouzelného do sebe.

A vlastně také přemýšlím nad budoucností, jako každý jiný, jen z toho mám zbytečně depky, což je smutná část dopadu myšlenek, nechci to nějak rozepisovat :)