Květen 2015

Okurková slupovací maska na obličej - Freeman

26. května 2015 v 16:19 | Lore |  Recenze
S dalším dnem přináším novou recenzi na okurkovou slupovací masku od známé značky Freeman.
15 ml stojí kolem 30 Kč, velká "tuba" 150 ml stojí 130 Kč.
Čisticí slupovací pleťová maska, ideální pro normální až smíšenou pleť. Odstraňuje nečistoty z pleti, aniž by ji vysušovala. Zlepšuje vzhled pleti, odstraňuje známky únavy a stresu a zanechává ji sametově jemnou, hladkou a osvěženou.
Ke konzistenci - velmi hustá (jako med) průhlédná tekutina s lehkým zabarvením do zelena, schnoucí do 15 min.
Myslím si, že je to super maska a určitě stojí za to ji vyzkoušet, ten pocit po ní je opravdu... Úplně jiný, osvěžující.American Horror Story

25. května 2015 v 8:40 | Lore |  Filmy, seriály

Před pár dny jsem konečně dokoukala všechny 4 série, takže jsem se rozhodla podělit s vámi o své pocity.

1. série: Murder House (2011)
"První série vypráví příběh rodiny Harmonových, kteří se nastěhují do zrekonstruovaného domu v Los Angeles v naději, že začnou nový život. Bohužel vyjde najevo, že nejen oni, ale i samotný dům skrývá svá tajemství."

Tahle série má u mě v žebříčku oblíbenosti druhé místo. Tahle série mě překvapila, zpočátku se to zdálo jako nějaká lehkovážná kravina, co nemá hlavu ani patu, nic nedává smysl a ti lidi.... Co to jsou za podivíni? S každým dalším dílem se můžeme ponořit více a více do děje, který nám prozradí, co se vlastně doopravdy děje. Je pak z toho ale obrovský pletenec, který i přes to, že se přítomnost děje prolíná s minulostí (20. léta např.), je srozumitelný a hodně lidí zaujme. Moc mě potěšil speciální host - krásná Mena Suvari.

V této sérii mezi mé oblíbené postavy patří: Tate Langdon (Evan Peters, asi jeho nejlepší role v tomto seriálu), Constance Langdon (Jessica Lange)


2. série: Asylum (2012)

"Druhá série seriálu American Horror Story s názvem Asylum vypráví příběh pacientů, ošetřujících jeptišek a doktorů v blázinci Briarcliffu, kde jsou umístěni nejnebezpečnější zločinci z okolí. Děj se odehrává převážně v minulosti."

Moje nejoblíbenější série, jediné, co ji pokazilo, je ta sci-fi příchuť, která se vmísila do příběhu pomocí Kita Walkera. Sice to působí trochu přeplácaně, ale zbytek to vyrovná. Kde jinde je strašidelnější atmosféra, než v ústavu pro duševně choré zločince? K tomu 60. léta, jeptišky, posedlí blázni a nevydařené experimenty.. Hm. Doporučuji se na ni kouknout.

Oblíbené postavy: sestra Mary Eunice (Lily Rabe), Lana Winters (Sarah Paulson, její nejlepší role v seriále), Dr. Oliver Thredson (Zachary Quinto), Kit Walker (Evan Peters)
Speciálně se k této sérii přidává i Adam Levine.
3. série: Coven (2013)

"Třetí série seriálů American Horror Story nese název Coven. Vypráví o výjimečných dívkách navštěvujících Akademii slečny Robichaux. Všechny návštěvnice této akademie spojují nadpřirozené schopnosti, které s největší pravděpodobností zdědily po salemských čarodějnicích. Příběh vypráví o tom, jak se dívky vypořádají s konkurencí, lovci čarodějnic a zároveň i výběrem nové vůdkyně klanu."

I když se mi tahle série zdá kvalitní, k srdci mi moc nepřirostla. Bojím se, že je to výskytem přírustku - Emmy Roberts a také pochroumaného osudu postavy Evana Petersona. Pozitivně ale vidím Kathy Bates a Jessicu Lange, které zde vynikaly. Možná bych ještě vyzdvihla Cordeliu Foxx (Sarah Paulson) a Misty Day (Lily Rabe). Nejspíš to je tím, že čarodějnickému tématu neholduji.

Oblíbené postavy: Fiona Goode (Jessica Lange)
4. série: Freak Show (2014)

Co k Freak Show říci? Název odpovídá sám - Přehlídka monster. Od liliputů až po dvojhlavou ženu. I když to zpočátku vypadá děsně kýčovitě, nějaké kouzlo to má. Po polovině se přestanete štítit klaunů a obdivujete Elsu Mars (Jessica Lange) s německým přízvukem a nakresleným obočím. Tahle série má u mě čtvrté místo, a asi budu znít povrchně, ale většina lidí mi ve svých rolích nesedla. Jimmy Darling? Vážně? Chudák Peters. Nejhorší je, že nejlepší postavy přicházejí až v druhé polovině řady. Edward Mordrake (Wes Bentley) a Chester Creb (Neil Patrick Harris).

Podle mého mezi nejlepší postavy patří: Dandy Mott (Finn Wittrock), Elsa Mars (Jessica Lange)
I když je Freak Show moje nejméně oblíbená série, moc se mi líbilo, že byla lehce spojena se sérií Asylum, kde se vyskytovaly stejné postavy: Pepper (Naomi Grossman), Dr. Arden / Hans Gruper (James Cromwell)
A jak to dopadne s 5. sérií? Na tu se velmi těším, už hlavně kvůli toho, že se v ní objeví Lady Gaga a Matt Bomer (který se také objevil ve Freak Show). Bohužel bude chybět skvělá Jessica Lange.
Šampon s meruňkou a pšenicí pro lesk vlasů - Alterra

24. května 2015 v 13:20 | Lore |  Recenze
Alterra je pro většinu lidí neznámá značka, jelikož se prodává pouze v drogériích Rossmann (je jejich). Z milosti jsem si ho koupila za 69 Kč kvůli jeho pěkné vůni po meruňkách a pro jeho zaměření "pro lesk vlasů".
Alterra je značka přírodní kosmetiky, takže jsem od toho nečekala až takové zázraky, jako u šamponů se silikonem, kterým jsme zhýčkaní,...

Abych shrnula, co si po 4. použití šamponu myslím, tedy má zkušenost:
Vlasy moc neodmastí (tedy šampon ani nepění, ale tak - je to přírodní), je potřeba je umýt aspoň tak třikrát, po umytí se pak vlasy zase rychle zmastí (do dvou dní) a při nanášení se vůně meruněk nějakým zázrakem přeměnila na pach zvratků. Ne, to možná přeháním, ale nevonělo mi to, i když když otevřete balení a čichnete - voní nádherně. Abych šampon ale tak moc nehanila, vlasy jsou opravdu leské, a tím, že je kosmetika přírodní, budete mít z toho možná lepší pocit. Já budu šampon kombinovat ještě s nějakým, co mně vyhovuje - na odmaštění, a pak tenhle pro lesk. Znovu si ho ale nekoupím. Jsem ovšem zvědavá na další typy šamponů od Alterra.

Studio lash instant volume mascara - Miss Sporty

19. května 2015 v 16:02 | Lore |  Recenze
Tak jsem před týdnem zavítala do Rossmannu, abych ukořistila tuhle pěknou řasenku za 70 Kč.
Jak u mě dopadla?

Nebudu to moc rozepisovat, poměr cena/kvalita je to super. Nerozmazává se, nežmolkuje, i kartáček je super. Jen ji nechte trochu zhoustnout (asi po 3. použití), pak se bude nanášet skvěle, protože je na začátku taková.. hodně "klouzavá". Neumětelům, jako jsem já, by se mohla trošku rozmáznout, přece jen to není voděodolná, takže na déšť nebo na romantický film bych s ní nechodila.
Doporučuji!

<-takhle to vypadá po 7 hodinách po nanešení. Super, ne?


Houpání

18. května 2015 v 21:11 | Lore |  Deník

Co říkáte na můj nový hipstáž styl? Ta čistota se mi líbí, horší je to v barvách, ale tady by se červená nehodila, #bohžuel (sounds french)

Sestra: Co chceš dělat, až budeš velká?
Já: Kašlat na lidi.

Já mám zase náladu "hepy jak dva grepy", tak mne omluvte. I když se často válím v depkách, nějakým zázračným kouzlem se mi podařilo na chvíli "jebat svět" a usmívat se. Heh, takový lajf mít pořád. Asi za to můžou ty maturity a mega volno (oka, máme 5x v týdnu chemii, ale jinak cajk), taktéž jaro. Sice jsem si zkazila náladu tím, že jsem si odřela paty z nových botek, takže teď chodím tak-všelijak v krvavých ponožkách (vypadá to drsně).

Ne, opravdu, je mi gud, až se sama divím, co se mnou je. Možná se mi konečně začíná dařit (*zaklepe o dřevo*), možná je to jarem a blížícími se prázdninami. mm*
Možná jsem přišla na to, co lidé dělá šťastnějšími. Odpověď je jednoduchá: lidi. Jasně, že ne ti, kteří si z vás utahují, hází vám klacky pod nohy, nebo nějak škodí. Myslím ty, kteří vám dokáží vykouzlit úsměv na tváři, u kterých si můžete postěžovat, s kterými se nenudíte. Trávit s nimi volný čas, to je oč tu běží.

Co se ještě stalo předtím... Vzpomínám si na fyziku, že jsem se za ni přimlouvala.. nakonec jsem si opravu napsala a mám za 1. Jak dopadne dnešní písemka, to ví bůh. Ale jednička z fyziky by se na vysvědčení šikla. A taktéž s chemie...
No nic, je devět, já už jsem dokoukala Červeného trpaslíka (když už jsem viděla všechny řady, je mi po nich smutno), Skins (6. řadu jsem vynechala, protože ty lidi fakt nemám ráda, 7. mám), teď se ještě chystám na 4. sérii American Horror Story. Já vjem, je to USA blbina, ale 1., 2. i 3. série jsou fajnový, takže musím kouknout i na 4., ať to mám komplet, než začne Hotel. A pak mám na seznamu Hru o Trůny, kterou musím dočíst, protože si to raději vyspoileruju díky knize, a pak ještě Doctora Who, protože 11. Doctor stojí za hřích.

Ještě bych se měla zmínit o mé no-facebook challenge. Bohužel jsem to moc dlouho nevydržela, protože po dvou dnech přišly prosby "poslala bys mi fyziku?", "pošleš mi biolu?", "ofotíš mi matiku?" a bylo to hned. Opět jsem musela nainstalovat messenger (jak jinak nejrychleji to poslat) a už opět messengeřím. Lidem, které jsem záměrně ignorovala, jsem se omluvila a vypadá to, že to chápou (nebo jsou na mě nasraní, ale to mi nevadí).Co vy? Už jste zkoušeli týden bez sociálních sítí?
Máte nějaký recept na dobrou náladu?


Somewhere

5. května 2015 v 22:32 | Lore |  Deník
Ej, dudy.
Anetka, Lucinka a moje maličkost.
Fotečka z exkurze (jedna z mála těch, na kterých nevypadám jako brambor [90%])
Upřímně řečeno, podle mého výrazu, který mám zrovna teď při psaní na sobě, bych odhadla, že je podzim. To super období, kdy jste (nebo já jsem) 24/7 nasraní, smutní a máte ty divné melancholické sklony k depresím a bečení nad svým životem. Asi jako někdo teď bečí nad Jidášem. (Lel, hlupáci)