Červenec 2015

Auf Wiedersehen

24. července 2015 v 22:04 | Lore
muhaha
na uherský rok se vzdaluju pryč a neozvu se jak je týden dlouhý :D
příští článek v odstínech šedi - jako minulý rok.
tenhle joke je ehh.

Na psovi s Lucií

19. července 2015 v 20:35 | Lore |  Deník

Lucie mi to bude muset odpustit, ale nad tou fotkou budu ještě dlouho slintat.

Konečně jsem dodělala svůj narozeninový maraton, tedy slavení mých narozenin s první polovinou rodiny, s druhou a pak s Luckou. S tou jsme si zašly na hafíka do NGOCHAN a daly jsme si ho s velmi dobrou rýží. Pak se nemůžeme divit, že jsem opět nabrala kilo ke svým pneumatikám. Kašlu na ně, ony nějak tím mým běháním, které jsem po třech měsících obnovila, a posilováním nějak zmizí, nebo se přinejmenším "uhuštají". Káždopádně jsem od Lucie dostala ten nej dárek, tedy nej tričko, tedy super tričko s motivem A Song of Ice and Fire. Nemám bohužel fotku, kde ho mám na sobě, protože je stále v pračce (má nějaké spešl praní), a tak jen pro ukázku uvádím fotku z e-shopu:

Co si myslím o Don't judge challenge

14. července 2015 v 15:44 | Lore |  Články

Nejen ten, kdo má instagram, už někdy o Don't judge challenge slyšel, nebo ji i viděl. Domnívám se, že má jít o to, aby se nesoudilo podle vzhledu.

DJC videa vypadají tak, že v první polovině má aktér (či častěji aktérka) na svém obličeji podivné tečky vytvářené (nejspíše) pomocí tužky na oči - což má znázorňovat asi akné, stejnou tužkou pak spojené obočí - což by asi mělo znamenat srostlé obočí, a kolem úst má tři centimetry přetáhlou červenou rtěnku kolem úst, někdy i úplně mimo ně. Pak mají na sobě supernerdské doplňky jako třeba silné brýle a podivný ulízlý účes.
Pak najednu přiloží dlaň ke kameře a když ji odtáhnou, zjeví se jako dokonalí lidé, naprosté opaky příšerek, co byly předtím. Super dokonalá pleť bez pupínků, upravované obočí, namalovaní jako od profíka.

Nesuď podle vzhledu: Za maskou podivného přemalovaného (ehh, to jsou přece pupínky!) kluka je superbalič první třídy?
Všimli jste si, že tahle videa dělají jen takoví lidé, o kterých si za méně než 3 sekundy pomyslíte, že jsou krásní (aniž byste si uvědomili, co vlastně za tím make-upem skrývají - ale o to mi nejde), nebo přemalovaní :D. Ještě jsem neviděla video s žádnou průměrnou obyčejnou holkou, nebo s průměrným klukem, který vám náhodně nepřipomíná Justina Biebera (no, teď už bohužel průměr kluků připomíná JB).
Myslím si, že to nemá smysl. Tímhle si posilují sebevědomí ti "sehr swag" lidi, kteří každou hodinku postují na instagram fotečku ze Starbucks, ne ti, o kterých to má být. Když člověk koukne na takové video, nic si z toho asi neodnese, spíš si řekne, "achjo, já jsem taková šereda". Pokud má druhá polovina videa znázorňovat vnitřní krásu, tak je teda pojata velmi podivně.

S don't judge to nemá nic společného. A pokud má, tak to fakt nevidím.
Tohle se povedlo:
Video zveřejněné uživatelem dontjudgechallengue (@bestdontjudgechallange), Čec 8, 2015 v 12:46 PDT

Tohle je nejpřijatelnější forma, kterou jsem viděla, ta se mi líbí:

Video zveřejněné uživatelem dontjudgechallengue (@bestdontjudgechallange), Čec 10, 2015 v 12:24 PDT

Původní trilogie Star Wars (ep IV, V, VI)

10. července 2015 v 15:21 | Lore |  Filmy, seriály

Oh, bylo tomu nedávno, kdy mě dvě osoby pod neustálým nátlakem donutily ztratit 12 hodin života nad dvěma trilogiemi Star Wars. Nu, až tak hrozné to nebylo. Předtím jsem viděla jen Skrytou hrozbu, ke které se dostanu v dalším článku o nové trilogii, pak jsem ale koukla na Novou naději, Impérum vrací perdu a Návrat džedáje a přišla jsem tomu na chuť. Ten poslední název se mi mega líbí! :D Pak následovala novější trilogie.

Takže bych to rychle shrnula, nemáme na to moc času:

Červená a modrá

9. července 2015 v 9:27 | Lore |  Články
To jsem zase po dlouhatánské době dostala chuť napsat něco ultrachytrýho na blog, tak jsem se koukla na téma týdne, o čem by se dalo psát. Ó bóže. Odkládám džbán se zeleným čajem, který mimochodem chutná jako kdybych 2 týdny vyluhovala posečenou trávu (ty vole, jak se vůbec dělá zelený čaj?), a přemýšlím, kdo vybral tohle téma týdne. No dobře, není to nejhorší téma, v archivu jsem se dívala, že bylo i téma "Karel Gott" (:DDD), tak k tomuto bych se mohla něco pokusit napsat. Jenže nevím, jestli jsem téma pochopila správně...

Top 5 "handwritten" fontů

8. července 2015 v 14:04 | Lore |  Tipy
Vybrala jsem 5 fontů z této sekce, které se mně osobně nejvíce líbily. Nejspíš tohle nebude poslední TOP5 Handwritten, líbí se mi jich fakt hodně.
Odkazy na stažení fontů jsou na dafont.com - u mě ověřená a oblíbená stránka (samozřejmě se dají fonty stáhnout i jinde) :)
(odkazy se otevřou na stránce daného fontu)