Červená a modrá

9. července 2015 v 9:27 | Lore |  Články
To jsem zase po dlouhatánské době dostala chuť napsat něco ultrachytrýho na blog, tak jsem se koukla na téma týdne, o čem by se dalo psát. Ó bóže. Odkládám džbán se zeleným čajem, který mimochodem chutná jako kdybych 2 týdny vyluhovala posečenou trávu (ty vole, jak se vůbec dělá zelený čaj?), a přemýšlím, kdo vybral tohle téma týdne. No dobře, není to nejhorší téma, v archivu jsem se dívala, že bylo i téma "Karel Gott" (:DDD), tak k tomuto bych se mohla něco pokusit napsat. Jenže nevím, jestli jsem téma pochopila správně...

Myslím, že to byla středa (nebo čtvrtek?), co jsem tak pohodlně seděla na jedné z laviček ostravského parku znečištěné výkaly nekolika druhů živočichů (od ptáků až po savce, jak je v tomto státě zvykem) a snažila si přečíst nejnovější staré dobré Bravíčko (takže to asi byl čtvrtek, Bravo vychází čtvrtky). Celá napjatá jsem se pročetla až k rubrice Láska & sex, otrávená ze všech těch blábolů o úžasném Justinovi, a začala pomalu hltat příběh čerstvě deflorované patnáctileté Peťky, když tu ke mně přistoupil podivný holohlavý chlápek příhodně připomínající toho supr čupr chlápka z Matrixu. Odolala jsem nutkání zahodit Peťčinu story a vzít nohy na ramena (v Ostravě jsou lidé, kteří jsou tmavší o více než tři odstíny než vy, nebezpeční), ale nakonec jsem nechala zadek na lavičce a mile vzhlédla k tomu pánovi, připravena odpovědět, kde náhodou najde Penny Market nebo Lidl, kde by se mohl dát koupit nějaký ten dobrý krabicák.
Muž beze slov vytáhnul z kapsy červenou pilulku a nabídl mi ji. Zhrozeně jsem se rozhlédla kolem a začala mu objasňovat, že žádné drogy nechci, ať si to zkusí na Stodolní, tam by mohl být zájem. Muž se ale nedal odbýt a lámanou češtinou mi vysvětlil, že "to ne drogy, to vitaminy, ty zdravá, chytrá a šťastná budeš". I po druhém odmítnutí, že ne, že nejsem žádná fetka, která by potřebovala být zdravější nebo šťastnější, se nenechal odbýt, vtlačil mi červenou pilulku do dlaně a zmizel.
Během pěti minut jsem se snažila ze sebe dostat ten divný pocit, že mě nakazil ebolou či AIDS, nebo nás viděli fízli - to jsem se ale uklidnila, kdo kdy viděl policajta pracovat ve službě, a pak jsem se odebrala domů s Bravíčkem v ruce a pilulkou v hrsti.
Nějak mě ta červená kulička fascinovala. Ještě nikdy v životě jsem nebyla zhulená nebo nějak zfetovaná, na drogách nebo tak něco. Máma říká, že zkusit se má všechno. Sama kdysi zkoušela tak, že se teď dostala na pěknou váhu 150 kg (určitě nezkoušela zeleninu ani běh). Tak jsem s tím, že hůř než maminka dopadnout nemůžu, spolkla červenou pilulku a zapila zeleným čajem, který jsem si minulý týden koupila ve slevě v Kauflandu (to by mě zajímalo, proč ho tak slevnili).
Den uběhl strašně rychle, nepocítila jsem žádné změny, tak jsem se chystala vyhledat toho chlápka, co mi pilulku dal, a pěkně ho seřvat, co to nabízí za nekvalitní zboží. Vyšla jsem tedy z baráku s pohledem na hodinky, že mi můj "polární expres" jede za dvě minuty, takže bych měla pohnout, pokud si nechci počkat hodinu na další tramvaj. Přeběhla jsem tedy v rychlosti naši polňačku s tím, že v tuto pozdní dobu si žádný Zetor naším frekventovaným vidlákovem nepoštráduje, ale co se nestalo! Nějaká rezavá stodvacítka si to do mě klidně z boku napálila. Blbec ujel, ale vsadila bych se, že to byl náš soused, který si plánoval jet koupit novou sekačku s pojezdem (co kdybychom my měli něco, co on ne!).
Probudila jsem se v úžasně měkké posteli, která připomínala sáček s cukrovou vatou, která ze mě udělala takového špekouna, jakým jsem teď. Když už jsem byla u myšlenek na mé špeky, podívala jsem se dolů, jestli mi ta stodvacítka nějaké neurazila.
"Copak zkoumáš, miláčku?" Vytrhnul mě z udiveného zkoumání mého těla, nově vypadajícího jako dokonalé tělo modelky Victoria's Secret, mužský hlas.
Trhla jsem hlavou a podívala se na mého vyvoleného jen v bílé osušce omotané kolem pasu. Než se moje tělo rozpustilo nad tím pohledem, rychle jsem odpověděla, že nic, a tiše sledovala dokonalé pozadí mého manžela. Nikdy jsem nad tím nepřemýšlela, ale pokud bych měla být hemeroidem, tak jedině na pozadí tohoto muže.
"Pusinko, vstávej, nebo se ti kebab přejedl?" Kebab! Kebab! Kebab! Okamžitě jsem rozhoupala celulitidu na svém drahoceném pozadí (zdaleka ne tak úžasném, jako měl ten chlap, co mi už podruhé řekl "miláčku") a vystartovala jsem na balkón, na který jsem měla příštup z ložnice, kde mě čekali tři opálení muži, kteří nejspíše utekli z reklamy na Mrože (můj manžel jim asi více zaplatil), připraveni servírovat ty největší lahůdky na světě.
Než jsem dojedla pátý chod (asi už potřetí svíčkovou s knedlíky), přivalily se ke mně dvě baculaté děti, stejně spokojené jako já a začaly po mně pokřikovat: "Mami!" Najednou jsem ucítila, jak má prsa těžknou a z pevných trojek se stávají dva ušáky, které mi visí až k pasu.
Unaveně se zvednu od stolu a jdu dětem nakupit dárky k Vánocům. V Apple už mě znají jménem a dokonce mají pro mne připravené dárky pro mé děti, stačí jen zaplatit zlatou kreditkou a odnést si krabičky v igelitové tašce, nikoli však s potiskem Kaufland nebo Globus.
Tašky mi cestou ztěžknou, ze svého Audi se pomalu ani nevyhrabu, a když otevřu vstupní dveře, pod nohama mi proběhnou další dvě malé hlučné škvrňata. Když dveře zamykám, proběhnou další tři, a když se otáčím, vyběhne jich na mě asi padesát, všechny ulepené a vřeštící, až mne z toho pekelně rozbolí hlava. Beru schody po třech, i když mi to klouby nechtějí dovolit, a pádím do koupelny, kde otevírám skříňku a hledám prášky proti bolesti hlavy. Znenadání se tam objeví pilulka, která vypadá jako ta, kterou jsem si dala předtím, ale má jinou barvu. Je modrá. (Snad to není ta, co si ji tady starej zapomněl!)
Upouštím plátíčko tabletek, které jsem si chtěla vzít, a polykám modrou pilulku.
Já doufám, že znáte Matrix :D
Kdo může psát takové sračky? No jedině já, jasněže.
Je super, že téma týdne nezadává formu ani přesný obsah :D už se těším na další.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Sárčí Sárčí | E-mail | Web | 9. července 2015 v 14:12 | Reagovat

Wow ..je to zaujímavé.. myslela som si že sa na konci zobudí:D

2 Mischelle Mischelle | Web | 9. července 2015 v 14:40 | Reagovat

velmi pěkně napsané :)

3 pavel pavel | Web | 9. července 2015 v 15:07 | Reagovat

Super. :D

4 Špekatý tarzan Špekatý tarzan | 9. července 2015 v 15:30 | Reagovat

Zajímavý font :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama