Leden 2016

Requiem pro panenku

31. ledna 2016 v 16:28 | Lore |  Filmy, seriály


K filmu natočeném v roce 1991 jsem přišla náhodou, sice už jsem o něm slyšela, ale teprve před pár dny jsem se dokopala podívat se na něj. Dívala jsem se totiž na recenze filmu Lída Baarová a jelikož mne to zklamalo, hledala jsem, jaký je to ten pan Renč vlastně režisér, a mezi jeho první a nejpovedenější dílo patří Requiem pro panenku.

Předlohou byl případ Josefa Klímy, který se stal v roce 1984. Třináctiletá Eva se dostala místo do dětského domova do ústavu pro mentálně choré, odkud není úniku. Panuje v něm nelidská mašinérie a sadistické vychovatelky používají tak drastické "výchovné" metody, že se dívka rozhodne bezvýchodnou situaci řešit zoufalým činem, tedy žhářstvím, díky němuž zemřelo 26 chovanek.

Linkin Park: The Hunting Party

18. ledna 2016 v 21:00 | Lore |  Hudba

Před pár dny se mi na facebooku dostala informace, že moji milovaní Linkini vydají tento rok nové album. Sice se těším, ale zároveň se bojím, že to dopadne stejně jako s The Hunting Party. Toto album vydali někdy v létě roku 2014 jako své šesté album (pokud nepočítáme Undergroundy, kompilace atd.) a obsahuje skladby Keys To The Kingdom, All For Nothing (feat. Page Hamilton), Guilty All The Same (feat. Rakim), The Summoning, War, Wastelands, Until It's Gone, Rebellion (feat. Daron Malakian), Mark The Graves, Drawbar (feat. Tom Morello), Final Masquerade, A Line In The Sand.

Pokud by někdo neznal Linkin Park, tak je to šestičlenná rocková (dříve metalová) skupina z Kalifornie. Mezi jejich nejznámějšími hity jsou "Numb", "What I've done", "In the end", "Somewhere I belong", "New divide".. (heh, samé depresivní)
Musím říct, že předešlých pět alb je opravdu jedinečných, Hybrid Theory je jedinečně temná, Meteora poslouchatelný metal, Minutes To Midnight je plná hitovek, A Thousand Suns je polemizování nad životem v pochmurném duchu a Living Things je energická elektronika. Ale co je kurva The Hunting Party?!


O Herm-iou-ně a jiném

5. ledna 2016 v 22:24 | Lore |  Deník
Zkuste to, mně se to líbí. Chybí mí Gaga.
A chybí mi Thamuz, Stolas a Uphir, ehm, Lino. A Heren.

Kdyby existovaly jejich plakáty, už by z mé stěny nebyl vidět ani kousek červené, kterou mám vymalováno. A malé doporučení, nedávejte si do pokoje červenou barvu po všech stěnách a nedávejte si tmavě červenou, budete to mít jak v nějakém bordelu nebo na nějakém jiném temném místě. Opravdu mám v pokoji málo světla a docela mě mrzí, že tam máme takovou tmu. Nebojte, elektřina nám funguje.

Já vím, já vím, měla bych teď pracně psát výklad do češtiny. Napadlo mě téma Píseň ohně a ledu od George R. R. Martina, ale nevím jestli mi to náš drahý a uchvancancující učitel uzná. Tak buď to bude za pět, protože nesplním 1A hodnocení (nebo 1B? čert aby se v tom vyznal) a bude to automaticky kule. Ale vzhledem k tomu, že se mi nechtějí rozebírat "dějiny Československa" ani "balada v české literatuře". Jako ta balada by ještě šla, ale já na tyhle věci moc nejsem. Sice bych si byla jistější, že splním slohový útvar, ale nechce se mi psát o něčem, co mě vůbec nezajímá.

Tedy místo toho v posledních dnech jsem dočetla čtvrtý díl Harryho Pottera, který jsem měla od Lucie a její drahé sestřenky půjčený už asi třetí měsíc, což je dost ostuda. Každopádně, konečně to mám za sebou, teď mě čeká dočíst 150 stran Pýchy a předsudku a pak se vrhnu na Hostinu pro vrány, páč se na mě valí spoilery ze všech stran, děkuji mí drazí přátelé, a já už vlastně chci být také více v obraze.


Proč to ale zmiňuju? Ohnivý pohár je sice skvělý díl, v druhé polovině jsem se fakt bavila, pak se začal ukazovat vztah Viktora Kruma k Hermioně a to už jsem nemohla. Doprčic, proč skončila s Ronem, když je tady někdo, kdo se k ní hodí více? Rowlingová, serete mě. Proč jste to nezaonačila tak, aby Hermiona city opětovala a nakonec by skončila s božím Bulharem? Mnoho fanoušků je zato, že Hermiona měla skončit s Harrym, co by ale udělal chudák Ron? Asi by Harryho do konce života nenáviděl. Ale Krum je z této strany skvělá partie. Neměl by ji ani jeden, Krum by měl svou Herm-iou-nu a nakonec, i když je v knize Krum popisován jako chlapík s kulatými zády a kačeří chůzí, je sladký a ve filmu je to přímo (jaké slovo tam doplním? hmmm) samec. Rowlingová, proč?

However, pár lidí mě dost dost nasralo. Pominu-li rodinné příslušníky, je jich ještě pár. Tak třeba jsem přišla na to, že vlastně nemám s kým jít na Star Wars. Renátka na tom byla, aniž by něco řekla, Lucie plánuje jít se svým přítelem (nebudu dělat křena) a Nikča na tohle není. Škoda, že mám tak málo přátel. Kdybych to věděla dřív, přisrala bych se k našim klukům :D oh, tak asi na to budu muset kouknout z tepla domova, ačkoliv čekám, že se by se ty peníze za to stejně nevyplatily. A taky jsem nebyla ani na čtvrté části Hunger Games. Ty vole, já jsem teď úplně společensky zakrněná, co mají moji friendi přítely (co to je za divný tvar?) a přítelkyně. A ti, co by asi mohli, bydlí o pár desítek (řekněme trochu víc) kilometrů vedle a s nima se mi ani nechce. Sorry, Džejkobe, ale poslední dobou mě sereš taky.

Co já budu dělat? Možná se našprtám nějaké slovíčka do soutěže německé konverzace, prej bych to tam mohla ustát. Good joke.

Aspoň jsem byla schopna se zařadit zpátky do svého starého stravovacího a pohybového režimu, který jsem před prosincem zrušila. Sice jsem nepřibrala, ale nějak se mi zachtělo něco dělat sama od sebe. Ono to lenošení a pojídání rumových kuliček také není ideální. Předsevzetí to sice není, ale když mám letos těch 18, mohla bych být aspoň pěkná na fotkách :D

A heleme se, kolik jsem toho napsala! To ten výklad budu mít napsaný ajn cvaj.

K novému roku

1. ledna 2016 v 0:00 | Lore
Právě jsem přišla z venku, lehce vymrzaná a obrovsky zklamaná, ale asi ne každý Silvestr je ideální, já si ho poslední roky asi poklidný nezasluhuji vůbec, bohužel. Jako každý rok tenhle rok dal i vzal, nejvíce však zklamání v lidech, čehož je mi velmi líto. Takhle jsem zakončit rok nechtěla. Co jsem čekala, že.
Rok 2016 bude nabitý, bude mi 18, měla bych udělat autoškolu (do 7 pokusů to musím dát), měla bych přečíst povinnou četbu, začít se učit k maturitě, možná mě potkají nějaké nepříjemné záležitosti i pasivně, bohužel už s tím musím počítat. Ale co, třeba přijde nějaká bomba ve formě prince Kaspiana/Charminga/toho, pro kterého ještě nemám jméno na bílém koni :D v minulém roce jsem neměla moc depek, snad ani v tomto nebudou. I když tento článek dopisuju v 0:29 a už mám na tvářích zaschlé první nepříjemné slzy v tomto roce. Jak na Nový rok tak po celý rok? Shit.
Konec negativního tlachání, přeji vám to nejkrásnější v roce 2016, ať jste zdraví, krásní, šťastní a úspěšní, máte skvělé bločky a článečky, fotečky na instagramíku (@bartmie) a tweety na twitteru (@psycholore), ať se vám dobře míří v CS:GO (psycholore) a nefoťte nahé fotečky na snapchat (kacelia). Milujte své přátele (v mezích slušnosti a buďte rádi, že se najdou takoví lidé, kteří mají rádi takové příšerky, jako jste vy. Na nepřátele se usmívejte, buďte sarkastičtí a vtipní, nečtěte Padesát odstínů šedi a přečtěte si Vojnu Anjelov/ Tool of Death/ Revenant ať se máme o čem bavit. Nebo koukněte na Píseň ledu a ohně. Nebo prostě koukejte na co chcete, je to váš život a formuje ho jak okolí, tak hlavně vy sami :D a vy přece nechcete být loseři, jako jsem já :D že ne.