Únor 2016

Řada nešťastných příhod

28. února 2016 v 18:09 | Lore |  Deník

Taky se vám občas stane, že na konci celkem klidného týdne se posere snad všechno, nač si snad můžete vzpomenout?
Fajn, nestává se to každému, mně se něco takového teď stalo, a i když to není konec světa, jasně, že jsem z toho byla chvíli vytočená na max a teď už jsem jenom smutná. A možná trochu nasraná, ale to jen díky svému drahému notebooku. Ano, já se teď potřebuji vyzpovídat!

8. týden tohoto roku jsem měla (konečně) jarní prázdiny, moc jsem toho sice naplánovaného neměla, ale i tak od toho člověk čekal něco víc. Popsala bych to asi tak, že jsem celé dny si buď četla, koukala na seriály/filmy, hrála CS:GO (o tom se budu vykecávat ještě víckrát) a stahovala obrázky do poznávačky z biologie, která mě za dva týdny čeká. Ano, celkem nudička. Doukoukala jsem na první sérii Teen Wolf, což je docela blbina, ale líbí se mi Stiles (xD), tak to možná nebudu zavrhovat, koukla jsem na Sekretářku (o tom taky možná bude recenze, fajný film), poslechla si Malého prince, jsem ve tříčtvrtině Její pastorkyně (docela jsem se divila, že polovina je o Petroně, učitel, když jsme to brali, vyprávěl spíš o Jenůfce) a no.. Pak přišel pátek, nešťastný to den, Míša prohrála šest kompeťáků, klesla na Silver III (haha, nesmějte se, svět potřebuje nooby) a třešničkou na dortu bylo to, že se mi rozbil displej na mobilu, takže teď jsem jako bez ruky (na mobilu mám vše, knížky, rozepsané slohovky, fotky, písničky a internet). Oprava by měla stát kolem 2400 Kč, tak ani nevím, jestli mám investovat do opravy, nebo si koupit nový mobil, protože tu svou Nokiu Lumiu 820 mám tuze ráda a nerada bych se s ní loučila, když už ji mám tři roky.

Ahjo, v CS:GO už mám nahráno cca 200 hodin a stejně se mi nedaří. It's time to begin, isn't it? Aspoň jsem potkala pár divnolidí (řekněme kidů), nějakého youtubera, beztak z nějaké prdele, pak Poláky, co mě zbožňují (než jsem jim neposrala kolo) a taky jsem potkala kámoše kámoše. Ti mě asi nemají rádi (i když jsou celkem milí), ale noco, já se nevnucuju.

Mně zlepšuje v poslední době náladu jen toto :DD (joo, v ničem mi to nepomůže, ale je to funny)

V poslední době mi je špatně, všechno se sere, z hlasitých rageů se staly tiché rage, páč už to nějak nedávám, dneska jsem dělala protokol do fyziky a notebook se mi během toho asi 5 krát sekl. Pak se mi ještě začal sekat během psaní tohoto článku, ale to už mi došla trpělivost, protože jsem se nějak dovtipila, že za to může drahá Mozilla a stáhla jsem G. Chrome, ten mi teď fičí rychle, i když je otázkou času, kdy se i on začne lagovat a protestovat.

Teď se musím doučit pičovinky do němčiny, na které jsem se během týdne vybodla a napsal úvahu do češtiny, i když nevím o čem, zadaná témata ve mně nic neevokují, takže splácám nějakou blbost a budu doufat, že si učitel mou práci nevybere a neoznámkuje, protože by to byla moje první koule v tomto pololetí. A ani minulé jsem žádnou neměla.

Uvidíme, uvidíme - řekl slepý.


Fotky nejsou, páč prostě nefunguje mobil :D

Něco starého a dobrého z elektroniky

14. února 2016 v 17:02 | Lore |  Hudba
V poslední době mám super náladu... Dělám si prdel, furt se cítím jako vymačkaný pomeranč. Ale (!) pokud přežiji příští týden, tak mě pak čekají týdenní prázdniny. Sice budu zase dělat něco, co nechci (a co chci dělat?), ale nebudu muset chodit do školy, takže to nějak polknu. Měla bych přestat žvatlat o sobě a hodit sem nějaký úvod, proč tu házím tento seznam.

Jednoduše, za svuj krátký život jsem toho dosti naposlouchala z různých hudebních stylů, Rytmusův hip hop jsem vynechala, ale tentokráte bych ráda upozornila na tuhle zapomenutou část svého já, které se po pár letech zase našlo :D Že se to dá poslouchat? Klidně i jako background hudba. Řekěme, že teď jde o elektronickou, house, trance hudbu.
Každý má svou temnou (nebo jinak barevnou) stránku, vzpomínám si, jak mi jeden spolužák přiznal, že by takovou hudbu u mě nečekal. Nojo, předsudkům se neubráníme:)


deadmau5 feat. Rob Swire - Ghosts N Stuff
Myslím, že tohle všichni známe. A je to dobrýý. Kdo by řekl, že je to sedm let staré? A teď jsem si na ni vzpomněla díky prvnímu dílu Teen Wolf (což je mimochodem dost sračka seriál).

Hejt na MHD

9. února 2016 v 15:16 | Lore
Já vím, je to blbost, ale na dnešek jsme měli sesmolit nějakou úvahu o tom, jestli je lepší auto nebo MHD. No a já jsem se včera v jedenáct v noci nechala unést a udělala z toho pěknou píčovinu kravinu, kterou se mi ale nechce vyhodit do koše. Koneckonců, až tak debilní to není. Ale úvaha to asi nebude:D
Odvahu číst nahlas toto dílo jsem neměla.

(s tímhle ďáblem jezdím, vrr)

Městská hromadná doprava je jednou z možností jak se přepravovat ve městě a mimo něj. Zkratka MHD je používána pro autobusy, tramvaje, trolejbusy, metro a vlaky. Nejčastěji je u nás využívána přeprava autobusy a tramvajemi, ale proti hromadné městské dopravě vystupuje osobní automobil jako její čistý protiklad. Která možnost přepravy je nejvýhodnější? Rozhodují se lidé správně, když volí raději osobní automobil než městský autobus?

Jako dojíždějící studentka je mou každodenní rutinou jízda tramvají, zhruba každodenně třicet minut už třetím rokem. Jedinými dvěma klady shledávám šetrnost k životnímu prostředí a možnost cestovat ve větší skupině. Cesta MHD v těch ostatních směrech stala nevýhodnou, a tak není divu, že se na silnicích objevuje čím dál víc aut.

Stačí si představit situaci, kdy se plahočíte s dvěmi taškami v rukách, nastoupíte do autobusu plného lidí, i když se málem kvůli vám nedovřou dveře. Stoupnete si ke kovové tyči, která z dálky vypadala celkem čistě, po prvním doteku ale zjistíte, že jste se k tyčce nějak záhadně přilepili ( - to je ten luxus, za který platíme nekřesťanské peníze). To by nebyl jediný problém, zleva totiž slyšíte hlučnou skupinu pubertálních individuí, která si myslí, že v prostředku sedí sama, až vás z toho rozbolí hlava, a zprava slyšíte mumlání šedivé paní, jaká že je ta dnešní generace nevychovaná a hlavně ten mladík u okénka, který zabírá tři sedadla. To jí přijde jako vrchol nevychovanosti a horlivě o tom začne diskutovat s ostatními příslušníky své věkové skupiny, kteří jsou mladíkem připraveni o místa k sezení. Po desátém protočením očí si všimněte, že mladík má nohu v sádře a sám se po důchodcích zmateně dívá, proč se na něj neustále mračí jako bozi pomsty.

Inu, člověk si rodinu nevybírá, taktéž to platí o spolucestujících. Zřídka se stává, že člověk natrefí na člověka, který by mu naopak zpříjemnil cestu.

MHD je vhodná pro přepravu městem, pro přespolní obyvatele, kterým jezdí autobus takzvaně čtyřikrát za den (do práce, z práce,na flám, z flámu), je výhodnější používání automobilu, ať už z hlediska ceny či komfortu. Takový měsíčník pro dojíždějícího člověka může vyjít klidně na 1500 korun (přesněji Ostrava má 4 městské zóny, které jsou levné, ale pak jsou ty mimoměstské, které jsou až třikrát dražší, například moje mamka platí za tři zastávky kolem 600 Kč na měsíc), což je jako částka pro nenáročného uživatele automobilu skoro na měsíc, řidič pak ještě získává výhodu pohybovat se kam chce, což si pasažéři MHD díky vytyčeným zónám, které si musí zvlášť kupovat, jen tak dovolit nemohou, ale lze použít krátkodobé jízdenky, jejichž cena je nepřiměřená kvalitě přepravy.

Kdyby byly vozy městské hromadné dopravy čistější a jezdily v kratších časových intervalech za nižší jízdné, neměla bych nic proti, ale z těchto důvodů je pochopitelné, že cestování MHD se moc nevyplácí a jediným faktorem, proč se lidé přepravují MHD, je nemožnost míti auto.