Tipy do školy

29. srpna 2016 v 19:58 | Lore |  Tipy

Jelikož jsem už od morku kosti obrovský prokrastinátor, místo toho, abych se učila do školy (na maturitu!), nevím roupama coby a vymýšlím kraviny. Třeba jsem si nainstalovala The Sims 3 a následně ho odinstalovala (moc místa), začala psát novou povídku, kterou jsem nakonec smazala, pozměnila barvy na blogu, začala číst Utrpení mladého Werthera, opět se vrátila k blogu, pomlouvala s Nikol fotky Týnuš Třešničkové (ale jo, vzhledem je pěkná) a nakonec mě napadlo konečně přispět na blog něco, z čeho budou mít užitek i ostatní. Fapování nad mými fotkami do toho nepočítám. Takže jsem se rozhodla s vámi sdílet nějaké ty tipy, jak si zjednodušit studentský život (od koho jiného, než od toho největšího lenocha na světě).


DIÁŘE

(Globus, Globus, Tesco)
Mým největším pomocníčkem přes školní rok je asi diář. Sice jsem jako dítě úkolníčky nenáviděla, skoro vůbec do nich nepsala, ale nyní je to mou spásou. Já jsem totiž zapomnětlivý bordelář a co si nenapíšu, to zapomenu. A i když na střední škole už moc úkolů nemáte, jsou tady písemky, akce, zkoušení.. bla bla. Já se totiž průběžně neučím (jsem líné hovado, já vím, já vím), takže když mrknu do diáře a vidím, že píšu písemku z biologie, začnu se učit už dva dny předem. Pokud znáte své schopnosti v daných předmětech, můžete si tak (aspoň v hlavě) rozvrhnout, kdy se začít učit. Já se třeba chemii (která mi jde) učím den-dva předem, naopak na fyziku musím koukat už týden předem. Ale jako líné prase to nedodržím a pak chytám blbé známky, haha.

Některé diáře mají v sobě i rozvrhy hodin, PSP, seznam svátků, taháky... podle mě zbytečnost. Rozvrh si dejte na místo, které snadno najdete/uvidíte.

Já doporučuji diář střední až menší, záleží, co všchno si do něj chcete psát... Já si do něj píšu ty akce, písemky a narozeniny, stačí mi bohatě diář, který se vejde do kapsy. Velké plus je to, že je skladný, a tak si ho můžete vzít s sebou když chodíte do školy nebo třeba do kina. A POZOR na to, jestli si kupujete diář školní, anebo normální, který začíná lednem!BAREVNÉ OBALY


Pokud jste emo, tak jo, chápu, přeskakujte. Já ale říkám, že barevné obaly mají minimálně dvě plus. To první je, že si rychleji nachystáte věci do školy (pokud si je chystáte), jelikož nemusíte číst každý štítek, ale stačí sáhnout po správné barvě. Já jsem třeba mívala do humanitních předmětů obaly červené, do přírodních modré, hned se lépe hledalo. Teď jsem si nakoupila více barev, zatím nevím, jaké sešity v nich budou, ještě se rozmyslím. Tyhle z Tesca jsou tvrdé, takže by se sešity v tašce nemusely moc mačkat. To druhé plus je, že to hezky vypadá a aspoň o trochu vám to zlepší den :D

Pro kreativní duše je tady ještě ta možnost si sešit obalit v tapetě, balicím papíru, ale to je pro ty umělecké duše aka Teri Blitzen. A kdo je rebel, smí si na své obaly připlácnout krutopřísné nálepky!


SEŠIT


Jelikož náš drahý učitel plácá páté přes deváté a já si ani nestíhám setřídit při jeho výkladu své myšlenky, snažím se to důležité zaznamenávat do sešitu tužkou, pak si dané informace přepsat či dohledat o nich více. Tužkou si také u děl v literatuře rychle popisuju děj s postavami, jelikož se to může vyskytnout na testu. U děl, které jsou v povinné četbě, si poznačím "PČ", protože na ty se klade zvlášť velký důraz.


RYCHLOVAZAČ


To jsem vlastně okoukala od mé spolužačky z Brna. Neměla sešity, výklad si psala na papír a ten vkládala do téhle složky. Tak neměla žádné sešity, stačil jí jeden na všechno. V polovině roku se ale pronesete, to je fakt :D :D Já používám složky na handouty z angličtiny, k maturitě se učíme z obrovských listů (které si musíme vytisknout a nosit s sebou -_-), takže já to mám v téhle složce pohromadě. Když se učím, sepíšu si důležité body na papír zvlášť a nosím to k tomu.


Rychlovazač funguje na tyto hliníkové packy, takže do něj můžete dát papír s dírkami (které jste udělali děrkovačem) nebo eurosložky :).


SLOŽKY


Pro velké koumáky existují ještě tyhle složky (terminologii těchto papírnických potřeb neznám), já v nich na základce nosila celé předměty, pro příklad: Fyzika - učebnice, sešit, tabulky, pravítko. Tak jsem měla všechno potřebné při sobě a nestalo se, že bych zapomněla sešit (kdyžtak jsem zapomněla celý předmět, haha). Pokud chcete mít v tašce pořádek a pokud máte velkou tašku, je to pro vás ideální. Já mám malou kabelku a jsem ráda, že do ní naskládám učebnice angličtiny a němčiny najednou (bichle jak hrom).


PSACÍ POTŘEBY


To asi nikoho nepřekvapí, nepořádníci na to dlabou, věci si půjčují, papír v lepším případě vytrhnou ze sešitu. Pro spořádané občany je vhodné (aspoň na začátku roku) mít linkovaný trhací blok na testíky, propisku a nějaké ty zvýrazňovače, fixíky.. aspoň dva, v některých předmětech se fakt sejdou, známe. Co se týče propisek, my máme gumovací pera Pilot zakázané (hehe, hádejte proč), takže nám zbývají bombičkové plnící pera nebo obyčejné propisky. Já jsem rozhodně za propisky! Nejraději ty tenké, pohodlně se píše s těmi nejobyčejnějšími s průhledným tělem a mají největší výdrž z toho, co jsem vyzkoušela (tentorkát jsem si je ale nekoupila, zkouším nové). Pro pořádníky ještě doporučuji bělítko, kdo by chtěl počmáraný sešit.. A taky když je nuda, je s tím zábava..

Zkouším fixy s tenkým hrotem.
 

BEAUTY TIPY NA ZÁVĚRPRVNÍ POMOC NA BOLÁKY

Jako každému puberťákovi se mi občas na ksichtu udělá Etna a já nedočkavec do ní rýpám dokud není po ní. Po dokončení náročného zákroku je místo rudé, nepěkné, další den vypadá ještě hůř než předtím. Já jsem objevila kouzlo "vyčištění" pomocí micelární masky: nakapu trochu větší množství micelární vody (mi se osvědčila ta od Garnier) na tamponek (klidně ho rozdělím) a přiložím na postižené místo (prostě ho tam plácnu). Tamponek se mi tam přilepí a tak si ho tam nechám, dokud mi z obličeje neodpadne.. nebo aspoň na deset minut. Není to pak ten další den tak hrozné, vlastně skoro nic nejde vidět. Na mně to funguje, zkusíte to taky?


SUCHÝ ŠAMPÓN


Dnes už asi stará věc, každopádně stále účinná! Myju si vlasy asi co dva dny, občas bohužel nestíhám, nebo se zmastí o něco dřív, tak dodám suchý šampón, který vlasy odmastí a dodá jim pěkný objem (funguje jako pudr do vlasů). Já doporučuji značku Batiste, mají i na brunety (prášek není bílý).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Susane S. Susane S. | Web | 29. srpna 2016 v 23:48 | Reagovat

Souhlasím s tebou úplně ve vším :D a na začátku článku jsem cítila jako kdybych ty slova už jednou říkala :D :D

2 Rory Rory | Web | 30. srpna 2016 v 10:16 | Reagovat

Super tipy. :) Já jsem ale tak líná, že se mi nikdy nechce vytáhnout z tašky ten diář a něco tam napsat, a když už napíšu tak jsem doma lenivá ho otevřít, řeknu si, že jsem tam stejnak nic nepsala a potom se nestíhám divit, když se před hodinou dovím, že jsme měli domačák nebo i píšem. :D Ten rychlovazač by se mi tež hodil do ajny, na maturitní témata. :) Díky za tip! Ten blok s papíry na testy bych si měla konečně pořídit. To je potom jinak vždycky hotová burza papírů minutu před písemkou a já nerada trhám ze sešitu. Přijde mi to přímo barbarské. :DD

3 Łucie. Łucie. | Web | 31. srpna 2016 v 17:38 | Reagovat

Aaaa tento článek mi připomněl, že do školy nemám zatím absolutně nic :D Krom propisek :D

Nechtěla bys spřátelit? :)

4 Daisy Daisy | Web | 2. září 2016 v 16:51 | Reagovat

Třešničkovou moc nemusím, ale v tomhle mi jí je líto, protože ty fotky stoprocentně posílala svému příteli a ruku na srdce, kdo to někdy neudělal. Takže jen proto, že jí její bývalý nepřeje štěstí, má teď s ostudy pytel a ještě si nad ní někdo honí a holky jí hodnotí :/..
Každopádně tipy jsou dobré. Já jsem se letos na všechno tohle vyprdla, od přítele jsem dostala úžasný batoh se slony a koupila si velký nelinkovaný blok s tvrdými deskami - je krásný. Takže třeba mi tyhle krásné věci pomohou  k tomu se motivovat ke studiu (o čemž už teď pochybuji :D).. :)

5 Eliss Eliss | Web | 7. září 2016 v 7:54 | Reagovat

Moc děkuju za přání brzkého uzdravení :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama